Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Maluch w dużym mieście – jak spędzić razem wolny czas?

Maluch w dużym mieście – jak spędzić razem wolny czas?

(fot. materiały prasowe)Duże miasto to szerokie perspektywy – nie tylko dla rodziców, ale również i dla dzieci. Dobra praca, szkoła czy mnóstwo pomysłów na spędzanie czasu. To powoduje, że wolny dzień w metropolii może być zawsze udany. Jak wobec tego zorganizować czas maluchowi, by mógł bawić się dobrze?

Wyjście do kina
W kinie zawsze można znaleźć w repertuarze coś interesującego dla najmłodszych niezależnie od wieku. Wiele z kin oferuje nawet specjalne pokazy przeznaczone dla dzieci i rodziców – odbywają się one zazwyczaj w okolicy południa. Dzieci mogą wtedy zobaczyć specjalnie przeznaczone dla nich filmy animowane i spędzić miło czas. Starsze na pewno będą zainteresowane udziałem w spektaklu w 3D.

Place zabaw i parki
W mieście czeka na dzieci mnóstwo ciekawych parków i placów zabaw – często są nowoczesne i bezpieczne, dają o wiele więcej zabawy niż te w niewielkich miasteczkach oraz na wsiach. Można spędzić czas na spacerach i podziwianiu widoków fauny i flory, również dzieci mogą poświęcić swój czas na zabawę na różnych zjeżdżalniach, huśtawkach, specjalnych domkach na placach zabaw. Podczas ciepłej pogody można zabrać ze sobą rowery czy hulajnogę. Czas spędzony na świeżym powietrzu to strzał w dziesiątkę.

Teatr dla dzieci
Zawsze wydawało ci się, że teatr nie jest dobrym miejscem przeznaczonym dla dzieci? Nic bardziej błędnego, ponieważ dzisiaj wiele z tych placówek kulturalnych zaprasza właśnie najmłodszych widzów, nawet od pierwszego roku życia. Spektakle przystosowane są wtedy specjalnie do ich wieku – wciągają nie tylko fabułą, ale przede wszystkim ruchem, kolorami i dźwiękami, dlatego też rozwijają wyobraźnię i przy tym dają mnóstwo zabawy. Warto zatem przejrzeć repertuar teatrów dla dzieci. Jeden z nich znajdziecie pod adresem: http://www.teatrmalegowidza.pl/pl/repertuar.

Rozwijające warsztaty
Świetnym pomysłem będzie też zapisanie malucha na warsztaty. W dużych miastach bez problemu można znaleźć te niemalże o każdej tematyce, warsztaty teatralne dla dzieci, plastyczne, muzyczne, poświęcone fotografii czy komputerom. Podczas nich maluch będzie znajdował się pod opieka doświadczonych instruktorów, a rodzice będą mogli spędzić czas razem.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony