Jestes tutaj: Home » slider » Lech zdeklasował Legie. Superpuchar zostaje w Poznaniu

Lech zdeklasował Legie. Superpuchar zostaje w Poznaniu

(fot. materiały prasowe)Na inaugurację sezonu 2015/2016 Lech Poznań pokonał 3:1 warszawską Legie i zdobył piąty w historii klubu Superpuchar Polski.

Kolejorz tym spotkaniem potwierdził, że w tej chwili jest najlepszą klubową drużyną w naszym kraju. Piłkarze ze stolicy byli tylko tłem dla świetnie zorganizowanego i poukładanego Lecha, który co rusz nękał swoich rywali groźnymi atakami. Poznaniacy grali nieszablonowo, z polotem oraz co istotne bardzo skutecznie.

Już w 10 minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Kędziora. Drugiego gola w 35 minucie w zamieszaniu podbramkowym strzelił Marcin Kamiński. 2:0 do przerwy w powszechnej opinii ekspertów i obserwatorów piątkowego spotkania było najniższym wymiarem kary.

Rozochocona 40 tysięczna publiczność na Inea Stadionie w drugiej połowie była świadkiem dalszej dominacji Lecha. Efektem przewagi była trzecia bramka strzelona przez Karola Linettego w 87 minucie spotkania. Co warte podkreślenia, wszyscy trzej strzelcy bramek dla niebiesko-białych to wychowankowie Kolejorza

W doliczonym czasie, gry przy gwizdach opuszczających przed czasem stadion kibiców z Warszawy, honorowe trafienie zaliczył Michał Żyro. Gorszego prezentu na urodziny nie mógł  dostać prezes Legii Bogusław Leśniodorski, który jeszcze w trakcie meczu napisał na Twitterze „Upokorzony jestem…wyłączam tel i piję”.

To piąty w historii Superpuchar Polski dla Lecha (1990, 1992, 2004, 2009, 2015). Co ciekawe trofeum tego nie miał dotychczas w swoim dorobku trener poznaniaków Maciej Skorża.