Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Chris Cornell ponownie wydaje swój pierwszy solowy album używając oryginalnego tytułu: „Euphoria Mourning”

Chris Cornell ponownie wydaje swój pierwszy solowy album używając oryginalnego tytułu: „Euphoria Mourning”

(fot. materiały prasowe)Gdy Chris Cornell – laureat Grammy, nominowany do Złotego Globu wokalista i tekściarz – wydawał swoją pierwszą solową płytę w 1999 r. po namowie ze strony wytwórni zmienił autorski tytuł „Euphoria Mourning” na „Euphoria Morning”.

Teraz, po 16 latach Universal Music Group podjęło się naprawienia tego błędu i wydaje zremasterowany album Chrisa Cornella pod pierwotnym tytułem w wersjach CD, digital i na 180 gramowym winylu.

„Pisownia tytułu płyty wróciła do pierwotnej wersji” komentuje Cornell „która początkowo została zmieniona, bo posłuchałem się kilku złych rad”.

„Euphoria Mourning” to owoc współpracy z takimi artystami jak Alain Johannes i Natasha Shneider z zespołu Eleven, którzy pojawili się gościnnie na albumie oraz współtworzyli i współprodukowali pięć piosenek. Pierwszy singiel z płyty – „Can’t Change Me” został nominowany do nagrody GRAMMY w 2000 r.

CD – premiera 14 sierpnia 2015
LP – premiera 25 września 2015

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony