Jestes tutaj: Home » slider » Lech Poznań Mistrzem Polski

Lech Poznań Mistrzem Polski

(fot. materiały prasowe)Lech Poznań Mistrzem Polski w sezonie 2014/2015. Kolejorz  po fascynującym finiszu ligi, przerwał hegemonię Legii Warszawa i odzyskał tytuł po 5 latach przerwy. To siódme mistrzostwo w 93 letniej historii klubu.

Po tym jak w 36 kolejce T Mobile Ekstraklasy, Lech rozgromił w Zabrzu Górnika 6-1, a najgroźniejszy rywal w walce o tytuł, Legia Warszawa zaledwie zremisowała w Gdańsku, było jasne, że w meczu ostatniej kolejki przeciwko Wiśle Kraków, Kolejorzowi do mistrzostwa wystarczy tylko remis.

Przez cały dzień w Poznaniu i całej Wielkopolsce było czuć atmosferę piłkarskiego święta. 41,5 tysiąca widzów w komplecie wypełniło trybuny Inea Stadionu przy ul. Bułgarskiej, czekając na piłkarską ucztę po której miała nastąpić wielka feta. Ostatni mecz sezonu był istną drogą przez mękę dla lidera z Poznania. Goście z Krakowa w żadnym wypadku nie zamierzali ułatwić Lechowi zadania, stawiając duży opór, przez co mecz do ostatnich chwil trzymał w napięciu, a kibice aż do końcowego gwizdka w nerwowej atmosferze drżeli o wynik.

Jednak gdy sędzia zagwizdał po raz ostatni trybuny eksplodowały w dzikiej radości i ekstazie, a na płycie boiska piłkarze, trenerzy i działacze klubu padli sobie w objęcia i rozpoczęli szaloną zabawę. Kilka minut po zakończonych zawodach, piłkarze oraz sztab szkoleniowy odebrali pamiątkowe medale oraz puchar dla najlepszej drużyny sezonu 2014/2015.

Po okresie zasłużonego urlopu i odpoczynku, na podopiecznych trenera Macieja Skorży, który w powszechnej opinii komentatorów jest ojcem sukcesu tegorocznego majstra, czeka kolejne wyzwanie. Start w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Trzymamy kciuki by to właśnie poznańska lokomotywa wjechała z impetem do tych elitarnych rozgrywek.