Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » O zielonej herbacie i jej zaletach

O zielonej herbacie i jej zaletach

(fot. biosna.com)Zielona herbata ma zwolenników (bo zdrowa) i przeciwników (bo gorzka). Jednak niezależnie po której jest się stronie, warto ją poznać.

Zielona herbata jest idealna i dla zmęczonych, i dla rozemocjonowanych. Jak to możliwe? Herbata z pierwszego parzenia ma właściwości pobudzające do działania, natomiast drugi napar uspokaja i koi nerwy.

Substancje zawarte w zielonej herbacie mają właściwości przeciwbakteryjne. Dlatego zaleca się ją przy problemach z bakteriami w układzie pokarmowym. Ale chłodnej herbaty używa się także do przemywania oczu w przypadku zapalenia spojówek.

Prawdą jest, że zielona herbata wspomaga odchudzanie. Przyspiesza metabolizm i pomaga usuwać zbędne produkty przemiany materii. Ponadto ma działanie moczopędne, a więc pozwala na szybsze pozbycie się toksyn z organizmu.

W zielonej herbacie znajduje się całe bogactwo witamin i minerałów. Zawiera witaminy C, E i B oraz sole mineralne. Obecne w niej garbniki przyczyniają się do ochrony przed nowotworami, a fluor zapobiega próchnicy zębów.

Samo zdrowi!

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony