Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Dwa zespoły, jeden koncert

Dwa zespoły, jeden koncert

(fot. materiały prasowe)Grzegorz Turnau z Zespołem & Sebastian Karpiel – Bułecka i Zakopower. „Po Drodze” to znakomite zestawienie Artystów we wspólnym projekcie!

Po sukcesie w Warszawie, Zabrzu i Wrocławiu przyszła pora na Poznań. Zakopower i Turnau ze swoim zespołem przygotowali dwugodzinny koncert, w którym przedstawią utwory ze swoich osobnych programów, wspierając się i uzupełniając wzajemnie. Towarzyszyć im będzie Orkiestra kameralna Młodej Polskiej Filharmonii.

 „Zakopane czy też może Kraków? Świat jest pełen tajemniczych, dziwnych znaków” – śpiewali artyści w przebojowej piosence o Zanzibarze. Ich wspólny projekt z pewnością dostarczy Państwu wielu nowych, ekscytujących wrażeń. Goście z południa kraju udowodnią, że jest im ze sobą „po drodze”.

Grzegorz Turnau – polski artysta, poeta i wokalista. A także kompozytor, aranżeri pianista. Wykonawca utworów, w których charakterystyczna muzyka przenika się z inteligentnym tekstem. Stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, skupiając wokół siebie grono znakomitych muzyków i twórców. Swoje inspiracje czerpał z krakowskiej Piwnicy pod Baranami, ale bliska jego wrażliwości była także twórczość „Kabaretu Starszych Panów” czy, z drugiej strony, Grzegorza Ciechowskiego.

Zakopower – to praktycznie jedyny, polski zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, rockową estetyką i ludową tradycją. Został założony przez skrzypka, „ludowego muzykanta” – jak sam o sobie mówi – Sebastiana Karpiela-Bułeckę, którego głos ma ciekawą barwę i specyficzny, góralski zaśpiew. W utworach, które wykonuje zespół, używane jest bardzo zróżnicowane instrumentarium: poczynając od tradycyjnych skrzypiec, gitary, perkusji, poprzez basy podhalańskie, trombity, kozy, aż po, charakterystyczny dla muzyki elektronicznej, syntezator.

Poznań
16 czerwca 2015 r.
Sala Ziemi
godz. 19:00

Bilety: 189 zł, 159 zł, 129 zł, 99 zł do nabycia: empik, CIM (ul. Ratajczaka 44) oraz w Internecie na biletin.pl, eventim.pl, bilety24.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony