Jestes tutaj: Home » MUZYKA » „Domowe melodie” czyli co w duszy gra

„Domowe melodie” czyli co w duszy gra

(fot. materiały prasowe)Gdy za pierwszym razem usłyszałam niesamowity głos Justyny „Jucho” Chowaniak śpiewającej o Zbyszku co ma granatowe oczy wiedziałam, że nie jest to muzyka jaką tworzą zwykli artyści. Melodia, teksty, naturalne dźwięki  instrumentów  i odgłosy domu  zagrały mi w sercu i w głowie.  

Zespół „Domowe Melodie” powstał 1 kwietnia 2012 roku i jak do tej pory liczy tylko trzech członków. Wyżej wymieniona Justyna Chowaniak jest kompozytorką, pianistką, autorką tekstów, a także niezwykle utalentowaną wokalistką. Towarzyszy jej Staszek Czyżewski, który gra na akordeonie i kontrabasie, a także gitarzysta i perkusista Kuba Dykiert. Artyści tworzą swoją muzykę opierając ją na ciepłych dźwiękach instrumentów i chwytliwych pełnych sugestii tekstach. Żadna z ich piosenek nie byłą tknięta obróbką komputerową, a odgłosy które zostały zarejestrowane przy nagraniu (skrzypienie podłogi czy nacisk klawiszy na pianinie) doskonale słychać w utworach. Sprawia to wrażenie jakby trio grało tuż obok nas i chłoniemy naturalność i ciepło które bije z tekstów.

Jak dotąd pojawiły się dwie płyty formacji. Jedna „Domowe melodie” w 2012 roku, a kolejna „3” w 2014. Oba dyski są wydania własnego, a do tego okładki płyt są własnoręcznej produkcji. Wszystko po domowemu. W 2013 roku zespół został nagrodzony za Najlepszą Trasę Koncertową według czytelników portalu Brand New Anthem oraz zdobył kilka innych nagród m.in Singiel Roku według użytkowników portalu „Onet.pl” za utwór „Grażka”

Póki co zespół zakończył trasę koncertową po Polsce, ale już niedługo na swoim facebooku ogłosi listę festiwali i letnich plenerów na, których wystąpią. Czekamy ze zniecierpliwieniem na kolejne występy.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony