Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Duch sportu w Kępie Potockiej

Duch sportu w Kępie Potockiej

(fot. materiały prasowe)Jak co roku Park Kępa Potocka na Żoliborzu na jeden dzień zamieni się w najbardziej sportową arenę świata. Z okazji XVII Pikniku Olimpijskiego.

Piknik Olimpijski to okazja do spotkań z najlepszymi polskimi sportowcami. Wśród przybyłych do Warszawy będą m.in. brązowa medalistka letnich igrzysk olimpijskich w żeglarstwie Zofia Noceti-Klepacka, dwukrotny mistrz olimpijski w zapasach Andrzej Wroński, srebrna medalistka olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk, brązowi medaliści Mistrzostw Świata w piłce ręcznej Marcin Wichary i Adam Wiśniewski, zawodnicy kadry narodowej w rugby, siatkarki Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, narciarze Tauron Bachleda SKI.

Jednym z elementów tegorocznej edycji pikniku będzie bieg z Warszawy do Baku, gdzie odbędą się I Igrzyska Europejskie. Odległość między stolicą Polski a Baku to 2550 kim w linii prostej. Taką odległość chcą pokonać organizatorzy pikniku. Oczywiście, nie sami. Bieg Warszawa-Baku to sztafeta, do której każdy będzie mógł dołączyć swoje kilometry. Przygotowane zostaną specjalne bieżnie, które mają za zadanie naliczać długość przebiegniętej trasy i sumowania kilometrów pokonanych przez wszystkich uczestników.

W czasie trwania pikniku w parku rozstawionych zostanie 40 stoisk, na których zaprezentowanie zostanie ponad 27 dyscyplin sportowych.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony