Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Premiera płyty Panny Wyklęte „Wygnane” vol.2

Premiera płyty Panny Wyklęte „Wygnane” vol.2

(fot. materiały prasowe)Dzisiaj ukazała się płyta Panny Wyklęte „Wygnane” vol. 2 na której zaśpiewały cenione polskie wokalistki, m.in.: Natalia Kukulska, Monika Borzym, Ania Rusowicz, Ifi Ude, Ania Brachaczek, Anna Przybysz, Anna Witczak-Czerniawska, Lilu, Kasia Malejonek, zespół Dziewczyny i Paresłów.

Płyta opowiada o ważnych wydarzeniach historycznych poprzez rock, hip-hop, rap czy reggae. Pomysłodawcami projektu są Darek „Maleo” Majelonek i zespół Maleo Reggae Rockers oraz Fundacja Niepodległości.

Miesiąc premiery wybrano nieprzypadkowo – w maju przypada kolejna rocznica zwycięstwa Polaków w Bitwie o Monte Cassino (1944). To historyczne wydarzenie znajdzie swoje odzwierciedlenie na płycie w pięknych kobiecych tekstach, wyśpiewanych emocjami. Poza wątkami, które obrazują naszą trudną historię nie zabraknie opowieści o miłości i nadziei – dzięki którym wielu osobom udało się przetrwać.

W poruszających tekstach można odnaleźć wewnętrzną siłę, która pozwalała bohaterkom „zachować się jak trzeba” w najtrudniejszych czasach. Różnorodność muzyki i artystycznych temperamentów wokalistek pokazują, że te wartości mogą być bliskie także współczesnemu pokoleniu. Szacunek dla historii wyraża się tutaj w rocku, hip-hopie, rapie i reggae. Wspiera go talent, dynamika i zaangażowanie artystów, którzy stworzyli tę płytę, w tym ceniony jazzowy pianista Krzysztof Herdzin, który gościnnie wziął udział w projekcie.

Singiel „Byś wolny był”, utrzymany w rockowym klimacie, przenosi słuchaczy w czasy, kiedy w codzienność  młodych Polaków wpisana była  walka o wolność.  To jej podporządkowany był rytm ich dnia, ale mimo wielu przeciwności nie tracili nadziei, że zwycięstwo jest możliwe.

– „Miałam przed oczami front, niekończące się krwawe walki na Monte Cassino, z dala od ojczyzny, rodziny. Niepewność czy kiedykolwiek jeszcze możliwy będzie powrót do najbliższych, do kraju. Strach, ale i odwaga, walka za ojczyznę, o lepsze jutro dla przyszłych pokoleń Polaków. Dla nas…. – mówi Ania Szafraniec, autorka tekstu, reprezentująca zespół Dziewczyny.

Płyta  Panny Wyklęte „Wygnane” vol.2  to kontynuacja muzyczno-historycznego projektu realizowanego wspólnie przez Fundację Niepodległości, Darka „Maleo” Malejonka i zespół Maleo Reggae Rockers oraz zaproszone wokalistki.

Projekt zaowocował już dwoma płytami. Ich trasy koncertowe wpisywały się w ogólnopolskie działania Fundacji Niepodległości w ramach „Roku Żołnierzy Wyklętych – 2013” i „Roku Żołnierzy Tułaczy – 2014”.

Albumy Panny Wyklęte (2013) i Panny Wyklęte „Wygnane” vol. 1 (2014) odniosły ogromny sukces koncertowy. Gorące przyjęcie z jakim się spotkały, potwierdza, że przesłanie twórców projektu – prezentowania ważnych treści historycznych w połączeniu z nowoczesną sceną muzyczną – trafnie odpowiada oczekiwaniom publiczności.

Tracklista
1. Kinga „Berka” Berkowicz i MRR „Zaśnij”
2. zespół Dziewczyny i MRR „Byś wolny był”
3. Mona i MRR „Janina”
4. Kasia Malejonek i MRR „Gołębie serce”
5. Natalia Kukulska i MRR  „Po co to było”
6. Ania Brachaczek feat. Mona i MRR „Raj”
7. Jadwiga Basińska feat. Jerzy Mazzoll i MRR  „Za pół godziny wracam do domu”
8. Anna Przybysz feat. Orkiestra Syrena „Miłość nam wszystkim wybaczy”
9. Monika Borzym i MRR „Nie zabije mnie nic”
10. Lilu i MRR „Czerwone maki”
11. Angelika Korszyńska – Górny i MRR „Requiem”
12. Ifi Ude feat. Darek Malejonek i MRR „Litania”
13. Paresłów i MRR „Musisz”
14. Ania Rusowicz feat. Krzysztof Herdzin „Będziemy Polską”
15. Anna Witczak – Czerniawska feat. Darek Malejonek i MRR „Bogurodzica”

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony