Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Wszystko o Agacie Christie

Wszystko o Agacie Christie

(fot. theguardian.com)Agatha Christie to pisarka, której przedstawiać nie trzeba – znają ją wszyscy, nie tylko wielbiciele kryminałów. W roku 2015 obchodziłaby 125 urodziny.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2015 ma kilka propozycji na uczczenie pamięci Agathy Christie. Obchody urodzin wielkiej pisarki rozpoczną się 18 maja od wystawy jej poświęconej. Wystawa zorganizowana wspólnie przez Międzynarodowy Festiwal Kryminału i Wydawnictwo Dolnośląskie potrwa do końca maja. W ramach tegorocznej edycji wrocławskiego festiwalu odbędzie się także panel dyskusyjny „A jak Agatha”, w którym udział wezmą: Gaja Grzegorzewska, Katarzyna Bonda i Marta Guzowska. Tematyką pierwszego dnia wykładowego na festiwalu będzie twórczość Agathy Christie. O królowej kryminału opowiedzą: prof. Anna Gemra oraz prof. Violetta Wróblewska.

Wszystko o Agacie Christie – wydarzenia na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Kryminału to z pewnością raj dla wszystkich fanów pisarki. MFK Wrocław 2015 rozpocznie się 26 maja i potrwa do końca miesiąca.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony