Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Nowy FOCUS Ekstra „Fit & Forma”. Męskim okiem na ciało, umysł i siłę woli

Nowy FOCUS Ekstra „Fit & Forma”. Męskim okiem na ciało, umysł i siłę woli

(fot. materiały prasowe)„Fit & Forma” to nowy męski magazyn, który ukazuje się jako FOCUS Ekstra. Rzeźbienie ciała z Tomaszem Choińskim, wywiad z Mariuszem Czerkawskim i Mają Włoszczowską, sylwetki męskich ikon stylu, techniki medytacji czy tajemnice seksualnego temperamentu… Magazyn przeznaczony jest dla osób, które chcą nie tylko zachować doskonałą formę fizyczną, ale dbają też o swój rozwój mentalny i intelektualny. Numer w sprzedaży od 21 kwietnia do 1 lipca br.

Do rodziny FOCUS Ekstra dołącza „Fit & Forma”. To magazyn coachingowy dla tych, którzy są świadomi swojej wartości i celów, nie boją się ekstremalnych wyzwań i chcą się wszechstronnie rozwijać – od sprawnego ciała po sprawny umysł.

Numer powstał w odpowiedzi na rozwój kultury bycia „fit” oraz rosnące zainteresowanie Polaków odpowiednim odżywianiem i sportem. Focus postanowił zaangażować się na rzecz promocji zdrowego stylu życia i stworzyć nową formułę, odpowiadającą trendom rynkowym. W tym celu, jako wydawca magazynu Coaching, wykorzystuje swoje doświadczenie w zakresie rozwoju osobistego.

– „Współczesny mężczyzna ma znacznie wyższe aspiracje niż posiadanie imponujących mięśni. Piękna sylwetka i sprawne ciało to nie jest cel sam w sobie, to jest krok do budowania własnej wartości i pewności siebie. Ten, kto uświadamia sobie zalety zdrowego stylu życia, zdaje sobie też sprawę, jak wielkie znaczenie w życiu ma równowaga psychiczna, a także rozwój mentalny i intelektualny. Naszym „patronem” jest „Myśliciel”, stworzony przez Augusta Rodina. I pięknie zbudowany, i myśli. Wierzę, że po pismo sięgną także panie, bo tak naprawdę dążenie do doskonałości jest wspólną cechą obu płci „– mówi Artur Górski, redaktor prowadzący magazynu „Fit & Forma”.

Choć pismo w dużej mierze kierowane jest do mężczyzn, kobiety również znajdą tu coś dla siebie – nie tylko poznają tajemnice płci przeciwnej, ale dowiedzą się jak dobrze wyglądać, zdrowo jeść, osiągać doskonałe samopoczucie i planować dalekie podróże. Magazyn dzieli się na zasadnicze działy: Ciało, Umysł i Siła Woli. W sekcji Strefa Relaksu, która jest uzupełnieniem trzech pozostałych, czytelnicy znajdą materiały związane z motoryzacją, stylem czy seksem.

W numerze:

Zostań rzeźbiarzem swojego ciała! – w latach 90. na polskich siłowniach królował typ „napakowanego” mężczyzny, którego celem było osiągnięcie jak największej masy. Dziś mężczyźni chcą wyrzeźbić swe ciało tak, by można było podziwiać niemal każdy mięsień – jak w słynnej rzeźbie „Myśliciel” Auguste’a Rodina. Jak osiągnąć zamierzony efekt w jak najkrótszym czasie zdradza Tomasz Choiński, ceniony instruktor fitness i kulturystyki z wieloletnim doświadczeniem.
Raport specjalny. Triathlon – połączenie pływania, kolarstwa i biegania na morderczych dystansach to wyzwanie tylko dla twardych. Były dziennikarz TVN Łukasz Grass przekonuje, że ten sport uratował mu życie i zachęca do spróbowania w nim swoich sił, bowiem twardziel tkwi w każdym z nas.
Jak zdobyć pozycję w świecie walczaków – Mariusz Czerkawski to wieloletni zawodnik NHL, najlepszej hokejowej ligi świata. W magazynie zdradza swój przepis na sukces, wspomina pierwsze hokejowe treningi i momenty załamania.
Porażka może być twoim zwycięstwem – Marek Kamiński, znany podróżnik, polarnik i filozof przekonuje, by wybaczać sobie własne błędy, zarządzać swoim strachem, podążać za intuicją oraz doceniać życiowe lekcje, jakie przynoszą porażki.
– Kochaj się i rób co chcesz – mężczyźni i kobiety potrafią się istotnie różnić pod względem temperamentu w łóżku, co może powodować wiele problemów w związku. Okazuje się, że istnieje aż 9 różnych typów libido. Jak w takim razie zaradzić seksualnemu niedopasowaniu?
Motywują mnie sukcesy innych – „Przeciwności losu potrafią się piętrzyć bez końca. Trzeba je przetrzymać, innej opcji po prostu nie ma” – mówi Maja Włoszczowska, najlepsza kolarka górska w Polsce. W wywiadzie opowiada o sporcie, matematyce finansowej i zaskakujących planach na przyszłość.
Kwiat lotosu do lamusa – po latach niszowej egzystencji techniki medytacyjne triumfalnie wkraczają do korporacji, show-biznesu, a nawet do armii i policji. Dziennikarz Andrzej Fedorowicz przekonuje, że techniki medytacyjne pozwalają odnaleźć własne „ja” w świecie pogoni za pieniędzmi, sławą i pozycją społeczną.
Kiedy pokochasz jej wibrator? – rynek erotycznych gadżetów ciągle się zmienia. Czy mężczyźni powinni bać się sex gadżetów, a może muszą zaakceptować silikonowych „przyjaciół” swoich partnerek?
Od Marlona Brando do drwala – Marlon Brando w opinającym muskuły T-shircie, Beatlesi z równo przyciętymi grzywkami, Elton John w ciasnych spodniach i cekinach, niechlujny Kurt Cobain, elegancki James Bond… Redakcja sprawdza, jak na przestrzeni lat zmieniały się ikony męskiego stylu. Czy dzisiejszym ideałem są „lumberseksualni drwale”?
Doktor Żelazna Pięść – bokser, polityk, biznesmen i filantrop – Witalij Kliczko miał w życiu wiele wcieleń. W każdym starał się być najlepszy, choć przyznaje, że to porażki hartują charakter człowieka.
– Latać każdy może, trochę wyżej lub trochę niżej – szkoły latania stają się coraz bardziej popularne. Chociaż szkolenie na pilota jest wymagające i drogie (200 tys. zł!), to chętnych nie brakuje. Jedni latają dla przyjemności, inni dla zarobku, a pozostali żeby uniknąć korków.
Jest już za późno! Nie jest za późno! – legenda fitnessu Mariola Bojarska-Ferenc przekonuje, że aktywność fizyczna po pięćdziesiątce jest niezbędna dla zdrowia, urody, dobrego samopoczucia i… atrakcyjnego życia seksualnego.
Na trasie budzi się we mnie lwica – „Moją pasją był balet. Byłam uczennicą Szczecińskiej Szkoły Baletowej. Wszystko zmieniło się, gdy ojciec zabrał mnie na tor kartingowy. Założył mi kask i  wtedy zrozumiałam, że to nie „Jezioro łabędzie” stanie się moim celem. Pokochałam szybką, ostrą jazdę” – wspomina w wywiadzie Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy i najszybsza Polka za kółkiem.
Trening funkcjonalny: na ratunek postawie – siedząca praca przed komputerem, długa jazda samochodem, nieodpowiednie podnoszenie ciężkich przedmiotów, odpoczywanie na kanapie przed telewizorem – to wszystko ma zgubny wpływ na sylwetkę i kondycję. Pomóc może odpowiednio przeprowadzony trening funkcjonalny.
Życie na pełnej szybkości – redakcja sprawdza, czy da się z dziennikarza zrobić kierowcę wyścigowego, jakie emocje budzi ryk potężnych silników oraz co się czuje za kierownicą legendarnego Porsche

Informacje o FOCUS Ekstra „Fit & Forma”:
Pierwszy dzień sprzedaży: 21 kwietnia 2015 r.
Ostatni dzień sprzedaży: 1 lipca 2015 r.
Objętość: 140 stron
Cena: 10,99 zł

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony