Jestes tutaj: Home » slider » Król Mariusz Wlazły

Król Mariusz Wlazły

(Foto: Onet)Polska jest wspaniałym krajem. A teraz ma kolejny powód do dumy. W końcu jej barwy reprezentuje najlepszy sportowiec świata roku 2014 – Mariusz Wlazły.

W 1967 roku powstała organizacja SportAccord, która zrzesza 109 federacji sportowych z całego świata. Organizacja ta stworzyła własny plebiscyt na najlepszego sportowca i sportsmenkę minionego roku. Jego tegoroczną edycję wygrał Mariusz Wlazły.

Polski siatkarz został laureatem plebiscytu, pokonując pozostałych nominowanych do tego kandydatów: gruzińskiego judokę Avtandila Czrikiszwiliego, hiszpańskiego narciarza alpejskiego Kiliana Jorneta Burgadę oraz zawodnika jujitsu z Rumunii – Camila Mldoveanu’a.

Na forach internetowych w Polsce zawrzało: prześcigając się w argumentach, internauci próbują udowodnić sobie i wszystkim innym, że Mariusz Wlazły nie zasłużył na miano najlepszego sportowca świata. Wyzywają się wzajemnie, zamiast cieszyć się z tego, że ciężka praca ich rodaka została doceniona, a o Polsce jest głośno w pozytywnym kontekście.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony