Jestes tutaj: Home » slider » Koreański desant balonowy.

Koreański desant balonowy.

(Fot. AP)W połowie ubiegłego tygodnia w koreańskie niebo uniosły się tysiące balonów z helem. Pofrunęły z demokratycznego południa ku reżimowej północy Półwyspu Koreańskiego. Do każdego z nich dołączona była niecodzienna przesyłka, swego rodzaju pakiet: broszurka informacyjna, banknot jednodolarowy i… płyta DVD z filmem „Wywiad ze Słońcem Narodu”.

Całą akcję zorganizowali południowokoreańscy aktywiści, którzy nieustannie angażują się w działania mające na celu walkę z władzami z północy. Ich celem jest także uświadamianie społeczeństwa Korei Północnej, przekazywanie im informacji innych niż te podawane przez reżim.

Władze Korei Północnej żądają od Seulu wydania zakazu wypuszczania balonów. Ich zdaniem są to działania wymierzone przeciwko państwu i narodowi północnokoreańskiemu. Podobne akcje miały już miejsce w przeszłości, ostatnio na początku kwietnia. Zdarzyło się nawet, że wojsko Korei Północnej zestrzeliło balon z ulotkami, co spowodowało wymianę ognia między zwaśnionymi krajami. Działacze południowokoreańscy nie chcą jednak rezygnować i już zapowiadają następne inicjatywy tego typu.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony