Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Opowieść o sile kobiecej przyjaźni i o szczęściu na przekór losowi

Opowieść o sile kobiecej przyjaźni i o szczęściu na przekór losowi

(fot. materiały prasowe)Są dojrzałe, odważne, bliskie sobie i piękne. Cztery przyjaciółki „od zawsze”. Gdy jedna z nich stanie na życiowym zakręcie, przekonają się, jak silna jest więź między nimi. Powieść Wandy Majer-Pietraszak, „Kwitnący krzew tamaryszku”, trafi do rąk czytelników już 22 kwietnia.

Małżeństwo Marii już od dawna nie układa się tak, jak to sobie wyobrażała. Żyje w cieniu męża i mimo, że porzuciła dla niego swoją największą pasję – malarstwo, nie potrafi wyobrazić sobie bez niego przyszłości. Pewnego poranka wszystko całkowicie się zmienia. Przy śniadaniu mąż informuje ją, że odchodzi do młodszej kobiety. Maria jest kompletnie załamana. Aby przetrwać ucieka na wieś do odziedziczonego domu wujostwa, gdzie spędziła najszczęśliwsze chwile swego dzieciństwa. Postanawia osiąść tam na stałe. Czy uda się jej na nowo ułożyć sobie życie i znaleźć nową miłość? Czy niezawodne przyjaciółki jej pomogą?

Tytuł tej książki wziął się z ogrodu, w którym przed laty wyrósł krzew tamaryszku. Wyrósł piękny, o mocnych czterech gałęziach. Jesienią i zimą krzew dzielnie przyjmuje na siebie lodowate zawieruchy i ciężkie śniegi, lekko uginając gałęzie i wspierając jedne o drugie. Ale wiosną i latem, znów smukły i zielony, zakwita fioletowo, koronką drobnych kwiatów. Przyciąga motyle, mruczące trzmiele, osy, a mieszkające obok w budce sikorki składają mu przelotne wizyty.

Bohaterkami tej powieści są cztery przyjaciółki – takie od zawsze, od szkoły po ukończone różne studia. Dojrzałe, odważne, bliskie sobie i piękne. Podnoszą się wzajemnie na duchu, gdy życie da im popalić, lub gdy potykają się na nierównych ścieżkach losu, zawsze lojalne i niezawodne, zakwitają radością, spotykając szczęście lub dostrzegając je u innych. Są różne, jak różne jest ich miejsce w życiu i jak różne są ich zawody, ale zawsze wspierają się jak gałęzie krzewu tamaryszku i zawsze mogą wzajemnie na siebie liczyć…

Wanda Majer-Pietraszak – autorka słuchowisk radiowych, dwóch telewizyjnych scenariuszy muzycznych, kilku tomików wierszy, opowiadań w pismach kobiecych, powieści „Czy pani jest żoną tego aktora?”, współautorka scenariusza serialu telewizyjnego „Siedlisko”, aktorka. W 2014 wydała „Cztery pory roku Heleny Horn”. Mieszka z mężem pod Warszawą.

Tytuł: „Kwitnący krzew tamaryszku”
Autor: Wanda Majer-Pietraszak
Data premiery: 22.04.2015
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo MUZA SA

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony