Jestes tutaj: Home » FILM » Nieprawdopodobne losy hinduskiego chłopca przeniesione do świata filmu

Nieprawdopodobne losy hinduskiego chłopca przeniesione do świata filmu

(fot. wegotthiscovered.com)Mówi się często, że życie pisze najciekawsze scenariusze. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest chociażby „Lion” – oparty na faktach obraz o dzielnym i upartym młodym człowieku. Jego niewiarygodna historia zainspirowała filmowców. Teraz zadziwi cały świat.

Jak to wszystko się zaczęło? Kilkuletni Saroo podróżował po Indiach wraz ze swoją rodziną. Został z nią jednak rozdzielony po tym, jak wsiadł do niewłaściwego pociągu. Tak trafił do Kalkuty. Przez jakiś czas błąkał się samotnie po ulicach tego miasta. W końcu trafił do lokalnego przytułku, z którego zabrała go pewna australijska rodzina. Chłopiec wychował się w Hobart. Po swoich 25. urodzinach zdecydował się odszukać biologicznych krewnych. Pomogły mu w tym Internet i …Google Earth.

W rolach głównych wystąpią Dev Patel („Slumdog”, „Chappie”), Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”, „Trash”), Nicole Kidman, która zagra matkę adopcyjną chłopca oraz Hugh Jackman. Reżyserią zajmie się debiutant Garth Davis. Scenariusz oparto na wspomnieniach spisanych przez Saroo w książce „A long way home”. Pierwszy australijski klaps na planie padnie już w tym tygodniu w Melbourne. Wcześniej ekipa pracowała w Indiach.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony