Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Wieczna mała czarna

Wieczna mała czarna

(fot. kulturpart.hu)Gdy się pojawiła w 1915 roku, była traktowana jako strój żałobny z powodu I wojny światowej. Gdy kilka lat później spopularyzowała ją Coco Chanel, uważano ją za uniwersalną sukienkę dla wszystkich pań. Dziś wiele kobiet nie wyobraża sobie garderoby bez małej czarnej.

Mała czarna, którą pokochały kobiety, to ta zaprojektowana w 1926 roku przez Coco Chanel. Była to luźna sukienka, która po modnych w poprzednich latach obcisłych strojach, stała się wytchnieniem dla ówczesnych pań. W latach 50. te klasyczną sukienkę upodobały sobie ikony światowego kina: Audrey Hepburn, Marylin Monroe, Bridget Bardot. Małe czarne specjalnie dla nich projektowały i szyły wielkie domy mody. Pod koniec XX wieku czarna sukienka przestała być symbolem tylko elegencji. Kobiety zaczęły do niej nakładać glany, trapery oraz sandały na płaskim obcasie.

Od początku lat dwutysięcznych drugą młodość przeżywa klasyczny krój małej czarnej. Dziś moda nie ma granic. Mimo wielu możliwości wyboru koloru i fasonu ubioru, kobiety wciąż chętnie sięgają po pasującą do wszystkiego i na każdą okazję małą czarną.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony