Jestes tutaj: Home » FILM » Historia życia słynnego Włocha na dużym ekranie

Historia życia słynnego Włocha na dużym ekranie

(fot. caradvice.com.au)Robert de Niro – aktor, którego nikomu nie trzeba chyba przedstawiać, ikona światowego kina – wcieli się w postać legendarnego założyciela włoskiej marki samochodów Ferrari. Powstanie filmowa biografia, której bohaterem będzie wielka postać motoryzacyjnego świata, Enzo Ferrari.

Nazwisko Ferrari kojarzą ludzie na całym świecie, nie tylko ci pasjonujący się techniką i drogimi samochodami. Charakterystyczne logo – czarny koń na żółtym tle, trochę niczym herb – na trwałe zapisało się w zbiorowej świadomości. Enzo Ferrari, po zakończeniu udanej kariery kierowcy wyścigowego, dał początek firmie tworzącej pożądane przez wielu luksusowe auta sportowe. Całe życie związany z Modeną (tam się urodził i tam zmarł), gdzie po dziś dzień funkcjonuje fabryka tej słynnej marki. W młodości pracował jako mechanik samochodowy. Później samodzielnie budował pojazdy – po raz pierwszy dokonał tego w 1947 roku, mając 49 lat.

De Niro jest dumny i szczęśliwy, że znalazł się w obsadzie filmu zatytułowanego po prostu „Ferrari”. „To zaszczyt opowiedzieć o życiu tak niesamowitego człowieka, który zrewolucjonizował świat sportów motorowych” – wyznał włoskiej gazecie „Il messaggero”. Nie wiadomo jeszcze kto wyreżyseruje obraz. Nieoficjalnie mówi się jednak o samym Clincie Eastwoodzie. Znani są natomiast scenarzyści – to Stephen J. Rivele i Christopher Wilkinson, znani z pracy przy znakomitym dramacie politycznym „Nixon” z Frankiem Langellą i Michaelem Sheeenem w rolach głównych. Produkcją zajmie się Gianni Bozzacchi i firma producencka Roberta de Niro – TriBeCa Film.

W filmie zostaną przedstawione wydarzenia z lat 1945 – 1980. Na razie nie zdecydowano, w jakim języku będą ze sobą rozmawiać bohaterowie. Twórcy rozważają różne opcje, w tym rozwiązanie „mieszane”, w którym część dialogów byłaby w języku angielskim, a część po włosku.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony