Jestes tutaj: Home » SPORT » W drodze po mistrzowską koronę czyli dopingujemy Lecha Poznań

W drodze po mistrzowską koronę czyli dopingujemy Lecha Poznań

(fot. materiały prasowe)Data 12 kwietnia 2015 roku, na długo zapisze się fundacyjnym kalendarium wydarzeń. Ponad 500 dzieci, rodziców i opiekunów Fundacji Familijny Poznań dopingowało piłkarzy Lecha Poznań podczas meczu z Koroną Kielce. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta na „prawdziwym” meczu piłkarskim, ale z pomeczowych relacji wynika, że na pewno nie ostatnia.

Już samej zbiórce całej grupy towarzyszyło wiele radości i dowcipnych komentarzy gdyż billboard z plakatem leżaka pod którym miała miejsce zbiórka, zmienił swe „oblicze” na górski rower co spowodowało lekkie zamieszanie i niepewność w oczekiwaniu na kolejne minuty naszej niecodziennej eskapady.

Krótko przed 18 cała uśmiechnięta grupa udała się na stadion, gdzie przy pomocy opiekunów i stewardów dzieci przechodziły przez kołowrotki. Widok z trybun na murawę, atmosfera wielkiego, piłkarskiego święta stworzona przez ponad 25 tysięcy widzów, zapalone jupitery, czy też dwa wielkie – 104 calowe telebimy zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Dzieci poubierane były w niebiesko-białe barwy, niektóre otulone nieodzownym atrybutem kibica czyli szalikami, a przygotowane w tygodniu poprzedzającym mecz transparenty z logiem fundacyjnych placówek i hasłem wspierającym piłkarzy Dumy Wielkopolski, sprawiały, że cały sektor wyróżniał się na tle reszty trybun.

Sam mecz obfitował w emocje i miał swoją dramaturgię. Goście z Kielc szczególnie w pierwszej połowie mieli znakomite okazje do objęcia prowadzenia (m.in. przestrzelony rzut karny, czy też nieznana prawidłowo zdobyta bramka). Natomiast drugie 45 minut to już zdecydowana przewaga Kolejorza udokumentowana golem Gergo Lovrencicsa. I mimo, że Polak Węgier dwa bratanki, to jednak wymowa nazwiska strzelca bramki, sprawiała ogromny problem zarówno dzieciom jak i dyrektorom fundacyjnych placówek.

Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, wszyscy zadowoleni i radośni wracali do domu.