Jestes tutaj: Home » slider » Czesko-holenderskie manewry wojsk NATO

Czesko-holenderskie manewry wojsk NATO

(fot. defence24.pl)Blisko 1500 żołnierzy państw Sojuszu Północnoatlantyckiego zostało przerzuconych do Holandii oraz Czech w ramach ćwiczeń „Szlachetny skok”. Chodzi o przetrenowanie najbardziej optymalnych sposobów reagowania na ewentualne wrogie działania armii rosyjskiej.

Tzw. szpica – utworzone niedawno, na szczycie NATO w walijskim Newport we wrześniu 2014, oddziały sił szybkiego reagowania – rozpoczęły już manewry na wyznaczonych poligonach. Informację w tej sprawie przekazał mediom stacjonujący w Neapolu komandor Marek Marszałek, członek natowskiej kadry dowódczej.

Ćwiczenia tego rodzaju są teraz bardzo wskazane. Wojska krajów członkowskich chcą sprawdzić, jak teoretyczne założenia taktyczne mają się do realiów. Aktualnie prowadzone działania wpisują się w nową taktykę NATO, która zakłada skupienie większej liczby żołnierzy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i krajach bałtyckich.

To jeszcze nie koniec manewrów. Ciąg dalszy będzie miał miejsce w czerwcu w Polsce – na poligonie w Żaganiu (województwo lubuskie). Przyjadą Czesi, Holendrzy, Niemcy i Norwegowie.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony