Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Tak się spełnia marzenia

Tak się spełnia marzenia

(fot. interia.pl)Są kolekcjonerzy znaczków, monet, są kolekcjonerki butów. Są zbieracze pocztówek lub resoraków. Są też osoby, których pasją jest zbieranie autografów sławnych ludzi.

Ola pomyślała o kolekcjonowaniu autografów z pasji do piłkarzy, o których podpisach marzyła. Kasię zachęciło obejrzane w Internecie nagranie innej zbieraczki autografów, a Idze spodobał się blog kolegi, na którym zamieszczał zdobyte podpisy sław. I się zaczęło… Dziś wszystkie trzy dziewczyny prowadzą własne blogi i mają po kilkaset autografów w swoich kolekcjach.

Skąd taka właśnie pasja? „Dla mnie autografy są czymś, dzięki czemu mogę być bliżej znanej osoby. Chcę mieć coś, co jest z nią związane i z czym miała do czynienia. To wspaniałe uczucie, gdy gwiazda podpisuje zdjęcie, które jej wysłałam, a ponadto dołącza dedykację specjalnie dla mnie” – tłumaczy Ola, właścicielka bloga autografyoli.blogspot.com. Ola, która zaczęła zbierać podpisy znanych osób na początku 2014 roku, obecnie posiada ich w swojej kolekcji ok. 540 oryginalnych egzemplarzy. Niewiele mniej, bo ponad 400 podpisów zdobyła Kasia. Autorka bloga autografycatherine.blogspot.com zyskuje nowe okazy głównie poprzez wysyłanie listów do swoich idoli. „W ten sposób spełniam swoje marzenia. Interesuję się telewizją i gwiazdami, ale nie mogę podróżować i spotykać się z nimi na żywo. Dlatego cieszy mnie taka forma kontaktu i każda odpowiedź od nich” – mówi. Dzięki drodze pocztowej swój wymarzony podpis dostała Iga, która swoje zdobycze zamieszcza na blogu autografy.wordpress.com. Iga jeszcze zanim zaczęła kolekcjonować autografy, marzyła o podpisie tenisistki Caroline Wozniacki. Gdy dowiedziała się o możliwości zdobycia autografu poprzez wysłanie listu, nie czekała. Mimo, że adres nie był pewny, zaryzykowała, a po ponad roku oczekiwań udało się. „Pamiętam moment, gdy wyjęłam z koperty kartkę z jej oryginalnym podpisem. W tamtej chwili po prostu skakałam z radości. To było niesamowite uczucie!” – wspomina.

Wszystkie dziewczyny zgodnie przyznają, że dzięki tej pasji spełniają swoje marzenia. Ola interesuje się piłką nożną. Mówi, że podpisy zawodników Borussi Dortmund to wspaniała pamiątka. „Postawiłam sobie za cel pozyskanie autografów całego zespołu i konsekwentnie do tego dążę” – dodaje. Dla Kasi najcenniejszymi podpisami w jej kolekcji są te zdobyte od policjantów występujących w serialu „W11. Wydział śledczy”: „Jako wielka fanka tego serialu marzyłam o spotkaniu z nimi i zdobyciu ich podpisów. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że jest taki sposób na zdobycie autografów jak wysyłanie listów. Gdy to odkryłam, napisałam prośbę o podpis do każdego z nich osobno”. Iga dostała już autograf od Caroline Wozniacki, jednak nadal dąży do zdobywania kolejnych cennych dla siebie podpisów. „Moim wymarzonym autografem jest bezapelacyjnie podpis Adele. To artystka, która swoim głosem zaczarowała moje serce i całą duszę. Wierzę, że uda mi się kiedyś zdobyć jej oryginalny podpis. Na obecną chwilę jest to wręcz nierealne. Żadna wytwórnia nie wysyła autografów Adele” – tłumaczy Iga. Jak sama jednak podkreśla, to hobby to zajęcie dla wytrwałych i cierpliwych. Bez tych cech szybko zaczyna brakować chęci i motywacji do pisania listów z prośbą o upragnione podpisy. Kasia mówi, że dzięki tej pasji odczuwa ogromną radość. Ola, na pytanie o sens zbierania autografów odpowiada: „Ta pasja pozwala spełniać marzenia. uczy cierpliwości. Dzięki niej czuję się szczęśliwa i usatysfakcjonowana”. A czy może być coś piękniejszego, niż możliwość spełniania własnych marzeń?

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony