Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Podziel się swoim szpikiem

Podziel się swoim szpikiem

(fot. ro.com.pl)Białaczka nie wybiera. Nie patrzy, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, nastolatkiem czy dorosłym, Europejczykiem czy Azjatą.

Nie obchodzi jej, czy masz długie włosy czy krótkie i jakie masz plany na przyszłość. Może Cię dopaść w każdym momencie twojego życia…

Ale jesteś zdrowy. Dlaczego więc nie pomóc komuś, kto nie miał tyle szczęścia? To nic nie kosztuje, nie zabierze też dużo czasu. Wystarczy wymaz z Twojej jamy ustnej, który pobierzesz osobiście za pomocą patyczka kosmetycznego. I już. Więcej czasu będziesz musiał poświęcić jeśli okaże się, że gdzieś na świecie jest twój bliźniak genetyczny, który choruje na białaczkę. Jeśli nadal będziesz gotowy podzielić się swoim szpikiem, będziesz musiał wykonać odpowiednie badania – żeby pomóc komuś wyzdrowieć, sam musisz być zdrowy. Dopiero po pozytywnych wynikach nastąpi to, czego boi się większość ludzi: przeszczep. Jednak są to niepotrzebne obawy. Coraz częściej do wytworzenia szpiku lekarze wykorzystują krew dawcy. A więc wystarczy tylko kilka kropel twojej krwi, by dać twojemu bliźniakowi genetycznemu szansę na życie.

Warto dać komuś tę szansę.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony