Jestes tutaj: Home » FILM » Filmowy Iron Man wyróżniony przez MTV

Filmowy Iron Man wyróżniony przez MTV

(fot. ticketsmove.com)

Przedstawiciele najsłynniejszego telewizyjnego kanału muzycznego na świecie postanowili uhonorować aktora Roberta Downeya Jr. Otrzyma on nagrodę MTV Generation. Uroczysta gala już w niedzielę 12 kwietnia – tylko w MTV.

Filmowe nagrody stacji przyznawane są co roku. Otrzymują je artyści, którzy w szczególny sposób zasłużyli na uznanie widowni, mają odpowiedni dorobek, cieszą się uznaniem zarówno wśród krytyków, jak i publiczności. Laureaci tej nagrody są więc co do zasady osobami lubianymi. Nadają niepowtarzalny charakter każdej swojej roli, budząc zachwyt wśród kolejnych pokoleń widzów MTV i inspirując rzesze młodych entuzjastów kina na całym świecie. Do grona wyróżnionych należą już m.in. Jamie Foxx, Johny Depp, Sandra Bullock oraz Reese Witherspoon. W oficjalnym komentarzu wydanym przez telewizję MTV podkreślono, że Downey Jr, „oczarował widownię” i „połączył człowieczeństwo swoich bohaterów z ich rolą jako tych, którzy wpływają na losy świata”.

Robert Downey Jr ma na swoim aktorskim koncie ponad 70 ról filmowych. Największą popularność przyniosły mu występy w produkcjach „Chaplin”, „Zodiak”, „Solista”, „Sherlock Holmes”, „Sędzia”. Jest wszechstronnie utalentowany, doskonale sprawdza się w skrajnie odmiennych konwencjach. Wydaje się więc, że tegoroczny wybór jury to ze wszech miar trafna decyzja.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony