Jestes tutaj: Home » FILM » Polskie kino na rosyjskiej ziemi

Polskie kino na rosyjskiej ziemi

(fot. film.interia.pl)Napięta, skomplikowana sytuacja międzynarodowa i pogarszające się stosunki między Polską a Rosją nie przeszkodziły w organizacji 8. edycji Festiwalu Polskich Filmów „Wisła”. Początek imprezy 21 maja w Moskwie. Finał zaplanowano na 28 dzień tego samego miesiąca.

Organizatorzy (Polacy i Rosjanie) przygotowali dla gości szeroki wachlarz filmowych propozycji – od klasycznych polskich tytułów z dawnych lat aż po najnowsze przeboje kinowe. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Dostępny będzie pełen przekrój najciekawszych osiągnięć rodzimych filmowców. W programie znalazł się chociażby najnowszy, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię film Małgorzaty Szumowskiej „Body/Ciało”, czy też „Obywatel” Jerzego Stuhra.

Repertuar festiwalu wyświetlą dwa moskiewskie kina: „Iluzjon” oraz „Pięć gwiazd na Pawieleckiej”. Odbędą się również pokazy filmów o polskiej stolicy i przedstawień z cyklu Teatr Telewizji (w ramach sekcji „Teatr na ekranie”). Festiwal „Wisła” to także ważny moment dla słuchaczy i absolwentów warszawskiej „Filmówki” – podczas tych „polskich dni” zostaną zaprezentowane niektóre ich dzieła.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony