Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Izabela Kawczyńska: „Balsamiarka”

Izabela Kawczyńska: „Balsamiarka”

(fot. materiały prasowe)Śmierć babki uruchamia serię nieoczekiwanych zdarzeń, w wyniku których główna bohaterka – neurotyczka pozostająca pod wpływem apodyktycznej matki – podejmuje pracę w zakładzie pogrzebowym, gdzie poznaje z bliska fascynujący świat nieboszczyków. Ale zanim do tego dojdzie, przyjdzie jej przeżyć kilka kataklizmów i zyskać duże szanse na tytuł najbardziej pechowej dziewczyny w mieście.

W tej utrzymanej w szalonym tempie, pełnej nieoczekiwanych zwrotów podróży przez życie głównej bohaterce towarzyszyć będzie cała plejada dziwnych postaci, jak chociażby babka-mistyczka i marnotrawny ojciec, którego będzie musiała pogrzebać dwa razy, a także wysoce wykwalifikowany personel trupiarni.

Videograf – Chorzów, kwiecień 2015
Cena det. 34.90 zł

– „Najcelniejszą bronią bezbronnych bywa język – ten tu w swej błyskotliwej metaforyczności wchłania i oswaja wszystko, nawet perwersję i makabrę. Nie mogę oderwać się od tej książki. Jeżeli to, co inne, może być tak bardzo bliskie, to chyba jest. Stało się.” – Karol Maliszewski – poeta, prozaik i krytyk literacki

– „Poruszająca, dynamiczna, pazurzasta, miejscami zabawna. Uwikłanie kobiety we własne i cudze ciało – świetny i przeraźliwie szczery koncept na ludzką biografię! Powieść daje do myślenia, szczególnie mężczyznom. Po lekturze poczułem się znokautowany, zasłużenie”. – Michał Larek – Teoretyk i praktyk kryminału, redaktor „Czasu Kultury”

O autorce:
Izabela Kawczyńska – debiutowała opowiadaniem w Odrze. Prozę i wiersze publikowała m.in. w Pograniczach, Arteriach, Akcencie, Dyskursie, Blizie, Tekstualiach, Toposie, Re:presjach, Frazie, Helikopterze. Brała udział w warsztatach Creative Writing prowadzonych przez Nataszę Goerke, Marcina Hamkało i Olgę Tokarczuk. Laureatka projektu Biura Literackiego Odsiecz 2013 dla najciekawszych autorów po debiucie. Z wykształcenia psycholog kliniczny. Pochodzi z Łodzi. Od kilku lat mieszka na wsi. Wydała zbiory wierszy Luna i pies. Solarna soldateska (2008), Largo (2009). „Balsamiarka” jest jej debiutem prozatorskim.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony