Jestes tutaj: Home » FILM » Wiosenne święto kultury popularnej

Wiosenne święto kultury popularnej

(fot. materiały prasowe)Nie wszystkie festiwale oddają hołd dziełom kultury wysokiej, wyszukanej, ambitnej, mocno zintelektualizowanej. W końcu mówi się, że dobra komercja nie jest zła.

W Polsce odbywa się festiwal, podczas którego szczególną uwagę skupia się na najciekawszych pozycjach zaliczanych do szeroko rozumianej kultury masowej. POP! Festival już 18 i 19 kwietnia w warszawskim „Iluzjonie”.

Impreza dedykowana jest popularnym filmom, serialom, książkom. Po raz pierwszy zostanie wręczone wyróżnienie dla najlepszej powieści popowej. Chodzi o Nagrodę Literacką im. Henryka Sienkiewicza. Dla festiwalowych gości przewidziano wiele atrakcji: m.in. specjalny pokaz pierwszego odcinka piątego sezonu „Gry o tron” oraz nowej wersji „Planu 9 z kosmosu”, którego pierwowzór w reżyserii Eda Wooda uznawany jest za najgorszy film, jaki kiedykolwiek powstał.

Specjalnie dla amatorów gorących dyskusji i fascynujących polemik organizatorzy włączyli do programu dwa otwarte panele dyskusyjne – „Nie tylko kryminał, czyli groza ze Skandynawii” i „Gra o tron – śmierć i nekromancja w świecie fantasy”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony