Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Czar sukni ślubnej

Czar sukni ślubnej

(fot. kijowska.com.pl)Podobno w życiu kobiety jest jeden dzień, w którym, wstając rano, nie zadaje sobie pytania: „W co się dzisiaj ubrać?”. To jej ślub.

Małe dziewczynki często marzą o pięknej, białej sukni, w której zaprezentują się podczas swojego wspaniałego i wystawnego ślubu z najprzystojniejszym mężczyzną na Ziemi. Czas jednak weryfikuje te marzenia. I wizerunek idealnej sukni ślubnej szybko ulega zmianie.

Od dawien dawna suknie ślubne miały odzwierciedlać status społeczny panny młodej. Dziewczyny z wyższych sfer mogły sobie pozwolić na barwne i modne kreacje, wykonane z drogich materiałów: futer, jedwabiu oraz welwetu. Jednak te kobiety, które pochodziły z nizin społecznych, do ślubu zakładały jedynie swoje najlepsze stroje kościelne.

W wieku XIX popularność wśród zamożnych panien zdobyła biała suknia. Z czasem biały kolor kreacji ślubnej stał się symbolem dziewictwa, czystości i szczęścia. Nie tolerowano natomiast sukni w kolorach czarnym i czerwonym.

Obecnie w kulturze europejskiej zarówno kolor jak i krój sukni ślubnej jest wyborem młodej pary. I w obu kwestiach pojawia się coraz większa dowolność i pomysłowość.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony