Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Rejs przez piekło

Rejs przez piekło

(fot. materiały prasowe)Clara Salaman jako osiemnastolatka podczas podróży po Europie trafiła na tajemniczy jacht. Tam poznała oryginalną parę z kilkuletnią córką. Dramat, który rozegrał się podczas rejsu stał się inspiracją do napisania thrillera „Łódź”. Polska premiera książki już 15 kwietnia.

To miała być wspaniała wycieczka. Szczęśliwi, choć biedni Johnny i Clem wyruszają w podróż poślubną po Europie. Przemieszczają się autostopem i żeby przeżyć podejmują się każdej pracy. W Turcji przypadkowo trafiają na pokład jachtu. Łodzią podróżuje oryginalna, zafascynowana hipisowską filozofią życia para z sześcioletnią córeczką. Johnny i Clem początkowo są przekonani, że wreszcie nadszedł kres ich problemów, że trafili do raju. Charyzmatyczny właściciel jachtu Frank i jego żona Annie prowadzą życie, o jakim oni zawsze marzyli – pełne wolności i pogody ducha. Niestety Johnny i Clem szybko dostrzegają, że na jachcie dzieje się coś dziwnego. Wkrótce razem będą musieli zmierzyć się z przerażającą rzeczywistością.

Czy trudna sytuacja podczas miesiąca miodowego umocni parę nowożeńców? Jak daleko mogą posunąć się Frank i Annie w kulcie swojej wolności? Kto przejmie władzę na łodzi i jak zakończy się podróż?

Clara Salaman z wyjątkową precyzją oddaje gęstą atmosferę łodzi, gdzie na kilku metrach kwadratowych rozgrywa się niezrozumiały dramat: orgie, kazirodztwo połączone z pedofilią, pseudomodlitwy i ciągłe zagrożenie życia. Dzięki realistycznym opisom emocji towarzyszących bohaterom czytelnik może poczuć się kolejnym pasażerem feralnej wyprawy.

„Łódź” spodoba się nie tylko miłośnikom gatunku, ale także każdemu, kto ceni oryginalne historie i dobrze skonstruowane portrety psychologiczne. Powieść nie tylko inytryguje i rozbudza emocje, ale również zmusza do refleksji na temat seksualności, wolności jednostki, granic rodzicielskiej władzy i odpowiedzialności za innych. Autorka w mrożącej krew w żyłach powieści kryminalnej zawarła fundamentalne pytania, z którymi boryka się współczesny człowiek.

Clara Salaman jest brytyjską pisarską, autorką scenariuszy filmowych i teatralnych (m.in. dla National Theather), dziennikarką oraz aktorką.  W 2009 wydała debiutancką książkę „Shame of you”. Urodziła się i mieszka w Londynie.

Autor: Clara Salaman
Tytuł: „Łódź”
Wydawnictwo: AKURAT
Premiera: 15.04.15

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony