Jestes tutaj: Home » FILM » Filmowe wyróżnienia od magazynu Empire

Filmowe wyróżnienia od magazynu Empire

(fot. irishexaminer.com)A właściwie od jego licznych czytelników. I w tym przypadku nie zawiedli. Już po raz 25. zagłosowali i wybrali tytuły oraz osoby, które w ubiegłym roku wywarły na nich największe wrażenie.

Uroczystość wręczenia nagród Jameson Empire Awards miała miejsce w niedzielę 29 marca w Londynie w eleganckim Grosvenor House Hotel. Kto tym razem zyskał powszechne uznanie publiczności? Bardzo zadowoleni z wyników głosowania powinni być twórcy fantastyczno-filozoficznego „Interstellar”. Obraz zwyciężył w trzech kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser (Christopher Nolan) oraz Empire Inspiration Award (również Nolan). Laur dla najlepszego aktora ubiegłego sezonu powędrował do Andy’ego Serkisa (za rolę inteligentnego szympansa Ceasara w „Ewolucji planety małp”). Wśród aktorek zwyciężyła blondwłosa Rosamund Pike (Amy Dunne w „Zaginionej dziewczynie” Davida Finchera). Najlepszym thrillerem okazała się „Gra tajemnic” – opowieść o genialnym naukowcu pracującym nad rozszyfrowaniem kodu Enigmy. Tytuł „Kinowej legendy naszych czasów” otrzymał Ralph Fiennes.

Brytyjski miesięcznik Empire należy do najpopularniejszych na świecie czasopism poświęconych tematyce filmowej. Ukazuje się od lipca 1989 roku. Cechą charakterystyczną tytułu jest umiejętne łączenie treści dotyczących kina popularnego oraz kina bardziej artystycznego, offowego.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony