Jestes tutaj: Home » FILM » Światowej sławy polski operator w roli przewodniczącego jury OFF CAMERA

Światowej sławy polski operator w roli przewodniczącego jury OFF CAMERA

(fot. filmy.wikia.com)8. edycja krakowskiego festiwalu odbędzie się w dniach od 1 do 10 maja 2015. Zgodnie z tradycją odpowiedzialną funkcję przewodniczącego międzynarodowego jury zawsze pełni Polak. Nie inaczej będzie w tym roku. Stanowisko to powierzono Sławomirowi Idziakowi, zasłużonemu zarówno dla polskiego, jak i hollywoodzkiego kina.

Idziak to absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Należy do absolutnej czołówki operatorów. Współpracował z najlepszymi reżyserami – kierował pracą kamery m.in. w „Podwójnym życiu Weroniki” Krzysztofa Kieślowskiego, „1920 Bitwie Warszawskiej” Jerzego Hoffmana czy „Harrym Potterze i Zakonie Feniksa” Davida Yatesa. Największą sławę zyskał pracując przy filmie „Helikopter w ogniu” Ridley’a Scotta. Za imponujące, widowiskowe zdjęcia walk w somalijskim Mogadiszu otrzymał nominację do Oscara.

Uczestnicy festiwalu OFF CAMERA rywalizować będą o Krakowską Nagrodę Filmową dla najlepszego filmu pełnometrażowego w wysokości 100 tysięcy dolarów. Jest więc o co walczyć. W Konkursie Głównym, zatytułowanym „Wytyczanie drogi”, weźmie udział ponad 100 filmów. Krakowskie święto kina to niepowtarzalna okazja do spotkania i rozmowy ze specjalnie zaproszonymi na festiwal osobistościami. Organizatorzy na razie nie zdradzają nazwisk, jednak publiczność już teraz może zacząć szykować się na to interesujące wydarzenie kulturalne. Atrakcji z pewnością nie zabraknie.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony