Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru

(fot. slowacki.krakow.pl)Dla fanów teatru jest on miejscem magicznym, gdzie podczas sztuki przenoszą się całkowicie w czasie i przestrzeni. A dziś mogą skosztować tego wszyscy.

W 1957 roku miało miejsce otwarcie Teatru Narodowego w Paryżu. 4 lata później, na pamiątkę tego wydarzenia, został uchwalony Międzynarodowy Dzień Teatru. Od tego czasu, co roku teatralne święto jest obchodzone przez ponad sto ośrodków Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, rozmieszczonych na całym świecie.

Jednym z elementów tradycyjnych w corocznych obchodach święta teatru jest tłumaczony na kilkanaście języków list, w którym ceniony i zasłużony człowiek z środowiska teatralnego prezentuje swoje przemyślenia dotyczące sztuki przedstawianej na scenie. Pierwszą osobą, która podzieliła się swoimi spostrzeżeniami był francuski dramaturg Jean Cocteau, który napisał taką wiadomość w 1962 roku.

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru skupiają się głównie wokół wykładów, spotkań z twórcami, warsztatów oraz przedstawień teatralnych.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony