Jestes tutaj: Home » slider » Przedstawiciele Rosji niemile widziani w Mołdawii

Przedstawiciele Rosji niemile widziani w Mołdawii

(fot. wyborcza.pl)Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Mołdawii nie wpuściło do kraju dwóch Rosjan, aktywnych uczestników inspirowanej przez Kreml antyukraińskiej i antyzachodniej propagandy. Władze tego niewielkiego kraju obawiają się szerzenia wśród mieszkańców sympatii prorosyjskich.

Pierwszym z zatrzymanych na granicy Rosjan jest Dmitrij Kisieliowow, dyrektor rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej. Drugi to Andrej Kondraszow, autor wyemitowanego niedawno w Federacji Rosyjskiej dokumentu „Krym. Droga do ojczyzny”. Prezydent Putin wskazał w nim Amerykanów jako głównych mocodawców wydarzeń na Ukrainie.

Kisieliowow i Kondraszow zamierzali pokazać film mołdawskiej publiczności. Tamtejsze MSW nie wyraziło zgody na przekroczenie przez nich granicy. Nie będą mogli tego uczynić także przez kolejnych 5 lat. Istnieją poważne obawy, że Mołdawia może stać się kolejnym, po Ukrainie, celem Rosji. Niewielkie Państwo byłoby łatwym łupem. Boryka się z trudnościami gospodarczymi, nie jest członkiem NATO.

 

 

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony