Jestes tutaj: Home » SPORT » Mecz rekordów

Mecz rekordów

(fot. materiały prasowe)Kibicowski Poznań w dalszym ciągu świętuje ligowe zwycięstwo Lecha Poznań nad warszawską Legią. Poza aspektem stricte sportowym hit, T- Mobile Ekstraklasy przyniósł kilka rekordów o których poniżej.

Sprzedaż biletów na klasyk naszej ligi trwała zaledwie 5 dni, a już na 10 dni przed meczem o wejściówkach można było co najwyżej pomarzyć. W niedzielny wieczór na trybunach INEA Stadionu zasiadło 41.545 osób i co warte podkreślenia w XXI wieku nie było takiej frekwencji na żadnym meczu T-Mobile Ekstraklasy. Co ciekawe ostatni rekord również należał do Lecha, który w listopadzie 2012 roku podejmował… Legię w obecności 40.632 widzów. Wszystkie mecze 25 kolejki z trybun obserwowało w sumie 101.601 widzów, ale aż 41% wszystkich znajdowało się właśnie na Bułgarskiej!!

Mecz był również telewizyjnym hitem wszechczasów i zgromadził przed telewizorami 413 tysięcy widzów. Warto podkreślić, że spotkanie transmitowane było tylko na antenie Canal+ Sport HD i jest to rekord w historii transmisji spotkań polskiej ligi w NC+.

Ogromny ścisk panował również na trybunie prasowej INEA Stadionu gdzie zasiadło ponad 200 dziennikarzy z Polski i zagranicy. Relację z meczu Lech-Legia przeczytali Czesi, Grecy, Japończycy, Niemcy, Rosjanie, Węgrzy. Zmagania piłkarzy i fantastyczną atmosferę na trybunach fotografowało blisko stu fotoreporterów i nagrywało kilkunastu operatorów kamer telewizyjnych.

Derby Polski zgromadziły również dziesiątki skautów z całej Europy, którzy reprezentowali takie firmy jak Arsenal Londyn, Manchester United, Liverpool, Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Juventus Turyn, PSG, Olimpique Marsylia czy Feyenoord Rotterdam.

Przypominamy, że w tym sezonie możliwe są jeszcze dwie potyczki Lecha z Legią. Jedno w rundzie finałowej T- Mobile Ekstraklasy, a drugie w finale Pucharu Polski.

Źródło: Biuro Prasowe KKS Lech Poznań

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony