Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Soundtrack „Broadchurch” – muzyka: Olafur Arnalds

Soundtrack „Broadchurch” – muzyka: Olafur Arnalds

(fot. materiały prasowe)Kluczowym elementem sukcesu bijącego rekordy popularności brytyjskiego serialu „Broadchurch” jest zniewalająco piękna, nagrodzona przez stowarzyszenie BAFTA muzyka islandzkiego kompozytora Ólafura Arnaldsa. Przed Państwem pełna ścieżka dźwiękowa zawiera najważniejsze utwory muzyczne obu sezonów serialu.

Alison Graham (Radio Times) napisał: ”Ta wspaniała muzyka jest niezwykle ważna w budowaniu chłodnego klimatu serialu Broadchurch oraz jego ponurego nastroju. Jak przystało na dobrą muzykę, jest nieagresywna i nie sugeruje konkretnych uczuć.”

W New York Times Mike Hale nazwał tę muzykę „smakowicie lodowatym mrokiem pełnym przeczuć”, a Televisual skomentował, że „ścieżka dźwiękowa jest tak wspaniała jak pejzaże z Broadchurch…i tak melanchiolijna jak jego tragedie i skryte tajemnice”.

Arnalds otrzymał propozycję skomponowania muzyki do serialu, kiedy miał 26 lat, a na swoim koncie już wiele sukcesów jako kompozytor i wykonawca zarówno w swojej ojczyźnie jak i na estradach świata. W niezwykle krótkim czasie Arnalds stworzył pełną klimatu, hipnotyzującą partyturę, która uchwyciła zarówno atmosferę jak i sposób tworzenia fabuły, a w rezultacie zawładnęła wyobraźnią milionów oglądających serial. Surowa, pochodząca jakby z innego świata muzyka skomponowana na kwartet smyczkowy, fortepian oraz syntezator została nagrana w pustym kościele w Reykjaviku.

Spis utworów:
1. Main Theme
2. Danny
3. The Journey
4. So Close
5. Suspects
6. What Did They Ask You
7. She’s Your Mother
8. Excavating The Past
9. The Meeting
10. Broken
11. I’m Not The Guilty One
12. So Far
13. Beth’s Theme

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony