Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy! Jeden z najgłośniejszych skandali literackich ostatnich lat

Ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy! Jeden z najgłośniejszych skandali literackich ostatnich lat

(fot. materiały prasowe)„Milion małych kawałków” to oparta na motywach autobiograficznych relacja z odwyku i jeden z najbardziej obrazowych opisów walki z niesłabnących głodem narkotycznym i alkoholowym. Książka stała się bestsellerem list światowych i przetłumaczono ją na ponad 30 języków.

Debiutancka powieść Jamesa Freya ukazała się na rynku 18 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

– „Kiedy ciało mnie budzi, jest jeszcze ciemno. Wnętrzności mnie pieką i czuję, jakbym się palił. Poruszają się i nadchodzi ból. Znowu się poruszają i bol się wzmaga. Znowu się poruszają i jestem sparaliżowany. Wiem, co mnie czeka, i muszę wstać, ale nie mogę chodzić, więc staczam się z łóżka i spadam na podłogę. Leżę tam i jęczę i jest zimno i cicho i ciemno” – fragment powieści „Milion małych kawałków”.

Kiedy na początku powieści bohater budzi się na pokładzie samolotu, jest zdezorientowany, ma wybite zęby, złamany nos i rozcięty policzek. Nie wie, dokąd leci ani co się z nim działo przez ostatnie dwa tygodnie. Ma dwadzieścia trzy lata, od dziesięciu lat jest uzależniony od alkoholu, a od trzech – od kokainy. Kiedy zgłasza się na odwyk do najstarszego ośrodka w Stanach, chwalącego się rekordowo wysoką skutecznością siedemnastu procent wyleczonych, lekarze nie wiedzą, jakim cudem wciąż żyje.

Autor książki James Frey wykorzystuje swoje doświadczenia, żeby opowiedzieć historie o alkoholizmie i narkomanii, o powrocie do zdrowia, bliskich osobach i nadziei. W dosadny i obrazowy sposób relacjonuje, co rozgrywa się w ciałach i umysłach uzależnionych ludzi oraz opowiada, dlaczego tak trudno wygrać walkę z nałogiem.

– „Będziecie przy książce pochlipywali, śmiali się, wpadali w złość, frustrację i, co najważniejsze, nie stracicie nadziei. Inspirująca lektura obowiązkowa. Znakomita robota” – Bret Easton Ellis, pisarz amerykański

– „Wyjątkowo mocna i nieszczędząca detali relacja człowieka, który wychodzi z uzależnienia od alkoholu i narkotyków. James Frey jest znakomity w pogrążaniu się w świecie ludzi, którzy rozpaczliwie potrzebują pomocy. Przeczytajcie koniecznie” – Gus van Sant, amerykański twórca kina niezależnego

Porywające. Wspaniała historia. Nic tylko bić mu brawo” Los Angeles Times Book Review, dziennik amerykański

O autorze:
James Frey – kultowy pisarz amerykański. Jego debiutancka powieść „Milion małych kawałków” to jeden z najgłośniejszych skandali literackich ostatnich lat, bestseller list światowych, w tym „New York Timesa” i Amazonu. Przetłumaczono ją na ponad 30 języków. Frey jest także autorem powieści, która ukazała się w marcu 2013 r. nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony