Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Historia jednego z najbardziej wpływowych ludzi w dziejach. Nowe spojrzenie na życie i śmierć Jezusa

Historia jednego z najbardziej wpływowych ludzi w dziejach. Nowe spojrzenie na życie i śmierć Jezusa

(fot. materiały prasowe)O Jezusie napisano wiele, jednak w istocie niewiele o nim wiadomo. Ewangelie jego uczniów zawierają wiele sprzeczności i nie stanowią obiektywnej kroniki. Kim więc właściwie był Jezus i co się z nim stało?

To zagadnienia, które do dziś wywołują spory i kontrowersje. Odpowiedzi postanowili poszukać Bill O’Reilly i Martin Dugart w książce „Zabić Jezusa. Opowieść historyczna”, która ukazała się 18 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Nauki Jezusa oraz historia jego życia ukształtowały cały świat i nadal mają na niego ogromny wpływ. Prawie dwa tysiące lat po tym, jak uwielbiany i kontrowersyjny młody rewolucjonista poniósł brutalną śmierć z rąk rzymskich żołnierzy, ponad dwa miliardy ludzi stara się żyć zgodnie z jego naukami i wierzy, że był Bogiem.

Bill O’Reilly i Martin Dugard prezentują nieznane fakty, fascynującą i miejscami niejednoznaczną historię. Opierając się na tekstach źródłowych i dokumentach, próbują wypełnić białe plamy w życiu Chrystusa. Nie tworzą jednak dzieła religijnego – nie opisują Jezusa jako Mesjasza, ale jako człowieka, który swoją filozofią pokoju i miłości zdobył wielu zwolenników, ale i napytał sobie potężnych wrogów.

To brutalna historia, pełna opisów nienawiści i prześladowań. Autorzy przybliżają sławne postaci, takie jak Juliusz Cezar, Kleopatra, Herod Wielki, Oktawian, Poncjusz Piłat i Jan Chrzciciel. Mapy, ilustracje i obrazy pozwalają wnikliwie analizować przedstawione dzieje. „Zabić Jezusa. Opowieść historyczna” przenosi czytelników w te burzliwe czasy, opowiadając zarazem o przełomowych politycznych i historycznych wydarzeniach, które doprowadziły do nieuniknionej śmierci Jezusa – i zmieniły na zawsze nasz świat.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazała się również książka „Zabić Kennedy’ego” autorstwa Billa O’Reilly’ego i Martina Dugarda oraz „Zelota. Życie i czasy Jezusa z Nazaretu” Rezy Aslana.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony