Jestes tutaj: Home » FILM » Gorączka złota wybuchnie na wielkim ekranie.

Gorączka złota wybuchnie na wielkim ekranie.

(fot. deadline.com)Obsesja na punkcie drogocennego kruszcu ponownie opanuje umysły bohaterów filmowych. Pragnienie odnalezienia choćby najdrobniejszego ziarenka znów okaże się silniejsze od wszystkiego. W tym przypadku nie chodzi jednak o kolejny film z XIX-wieczną kalifornijską gorączką złota w tle, ale o bardziej współczesne klimaty.

Najjaśniejszym punktem obsady powstającej właśnie produkcji będzie niewątpliwie Matthew McConaughey, bożyszcze niezliczonej liczby kobiet, laureat Oscara za rolę chorującego na AIDS Teksańczyka w „Dallas Buyers Club”. Na planie spotka się z innym przystojniakiem, 37-letnim aktorem latynoskiego pochodzenia (urodzonym i wychowanym w Wenezueli) Edgarem Ramirezem. Ramirez znany jest szerokiej publiczności przede wszystkim z miniserialu „Carlos”, „Wroga nr 1” czy ze „Zbaw nas ode złego”, gdzie zagrał nietuzinkowego jezuitę – specjalistę od egzorcyzmów.

„Gold”, bo tak brzmi oryginalny tytuł filmu, wyreżyseruje Stephen Gaghan. W trakcie prac nad scenariuszem autorzy Patrick Massett oraz John Zinman czerpali z prawdziwych wydarzeń – historii o biznesmenie (McConaughey) i naukowcu, geologu (Ramirez), którzy trafiają do nieznośnie upalnego indonezyjskiego lasu deszczowego. Ich celem jest tytułowe złoto, dużo złota. Akcja filmu rozgrywa się w pierwszej połowie lat 90-tych XX wieku.

Początek zdjęć do produkcji przewidziano na czerwiec. Ekipa odwiedzi łącznie dwa kraje: Stany Zjednoczone – miasto Nowy Jork i stan Nowy Meksyk – i egzotyczną Tajlandię.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony