Jestes tutaj: Home » slider » Freund przed Prevcem

Freund przed Prevcem

(fot. YouTube)Takiego zakończenia sezonu skoków narciarskich jeszcze w historii nie było. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim skoku.

Do ostatniego konkursu ważyły się losy Kryształowej Kuli za największą ilość punktów w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata. Severin Freund, który w Planicy miał tylko przypieczętować swoje zwycięstwo, do ostatniej sekundy konkursu miał dużą dawkę nerwów. To za sprawą swojego niezbyt udanego występu – Niemiec zajął 7. miejsce. Po końcach nart deptał mu Peter Prevc, który w przypadku wygranej w ostatnim konkursie mógł odebrać Kryształową Kulę Freundowi. Jednak słoweńskiemu skoczkowi w sięgnięciu po Kryształową Kulę dla najlepszego skoczka sezonu przeszkodził jego rodak – Jurij Tepes, który dzięki rekordowemu skokowi (244 m) i najwyższym notom od sędziów wygrał ostatni konkurs sezonu 2014/2015.

Pierwszy raz w historii skoków narciarskich zdarzyło się, że po ostatnim konkursie dwóch zawodników miało taką samą liczbę punktów. Według regulaminu, w takiej sytuacji wygrywa skoczek, który w trakcie trwania sezonu osiągnął większą liczbę zwycięstw. Ostatecznie, Peter Prevc, który na najwyższym stopniu podium stawał sześć razy, przegrał z będącym dziewięciokrotnie na pierwszym miejscu Severinem Freundem.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony