Jestes tutaj: Home » FILM » Wiadomo już gdzie spoczywa słynny hiszpański pisarz

Wiadomo już gdzie spoczywa słynny hiszpański pisarz

(fot. proceso.com.mx)Na początku były tylko niejasne przypuszczenia, potem coraz poważniejsze podejrzenia, a teraz to już niemal pewne: doczesne szczątki Miguela de Cervantesa spoczywają w krypcie madryckiego kościoła Trinitarians. Pisarz zmarł w 1616, ale do tej pory nie było wiadomo, gdzie dokładnie został pochowany.

O tym interesującym fakcie poinformował kierujący grupą naukowców Francisco Etxebarria. Prace w kościele trwały od zeszłego roku. W tym czasie dokładnie przeszukano grób, w którym miał spoczywać wybitny literat. Gruntownie przebadano znajdujące się tam ludzkie szczątki. W trakcie wcześniejszych analiz natrafiono na wskazówki mogące potwierdzać domysły, że chodzi właśnie o szczątki Cervantesa. Badacze odkryli na przykład widniejące na trumnie inicjały M.C. Ponadto w grobie leżały części ubrań datowane na XVII w.

W całej sprawie pewnik stanowiła informacja, że Cervantes leży w tym, a nie innym kościele. Problem leżał jednak w braku szczegółowych danych co do miejsca wiecznego spoczynku. Świątynia była wielokrotnie remontowana.

Ostateczną weryfikacją najnowszego odkrycia będą badania genetyczne szczątków klasyka literatury hiszpańskiej.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony