Jestes tutaj: Home » FILM » Nareszcie polski film o Dywizjonie 303.

Nareszcie polski film o Dywizjonie 303.

(fot. sadistic.pl)„Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym” – te słowa brytyjskiego premiera Winstona Churchilla na zawsze zapisały się w historii II wojny światowej jako najtrafniejsze podsumowanie wielkiej bitwy lotniczej z 1940 r. Bitwy, w której decydującą rolę odegrali polscy piloci. Właśnie o nich opowie w swoim kolejnym filmie Łukasz Palkowski.

Autor „Bogów”, wielkiego ubiegłorocznego sukcesu frekwencyjnego (niecałe 2 miliony sprzedanych biletów), pracuje obecnie nad obrazem poświęconym tzw. bitwie o Anglię. Reżyser już od dłuższego czasu planował nakręcić film o słynnym starciu powietrznym, jednak dopiero teraz, dzięki rewelacyjnie przyjętym „Bogom”, ma szansę zrealizować swoje małe marzenie.

Projekt Palkowskiego zdążył już przybrać realne kształty. Gotowy jest scenariusz filmu. To wspólne dzieło trójki autorów: reżysera Jerzego Skolimowskiego, Ewy Piaskowskiej oraz Jamesa McManusa. Inspirację do stworzenia skryptu stanowiła prawdziwa historia absolwentów dęblińskiej szkoły dla lotników, którzy wspólnie, skrzydło w skrzydło, walczyli w bitwie nad Wyspami Brytyjskimi. Na tę chwilę otwarta pozostaje kwestia obsady. Jedno jest pewne. W przypadku tego tytułu można liczyć na inscenizacyjny rozmach i widowiskowe sceny walk, ponieważ łączny budżet produkcji ocenia się na ok. 15 milionów zł, a więc naprawdę sporo jak na polskie warunki.

Podobnie jak film o profesorze Relidze, powstający obraz będzie historią o polskim sukcesie, o nieprawdopodobnej determinacji, wyjątkowym zaangażowaniu, waleczności. Bardzo prawdopodobne, że przyciągnie do kin tłumy. Będą go chcieli zobaczyć młodsi i starsi widzowie.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony