Jestes tutaj: Home » FILM » Wojna w obiektywie aparatu fotograficznego – nowa rola Jennifer Lawrence.

Wojna w obiektywie aparatu fotograficznego – nowa rola Jennifer Lawrence.

(fot. hdwallpapers.in)Laureatka Oscara z 2013 r. („Poradnik pozytywnego myślenia”), znana również z „Do szpiku kości” czy „American Hustle”, wystąpi w roli fotografki i reportażystki Lynsey Addario. Scenariusz filmu powstaje na bazie fascynujących zapisków Addario, zatytułowanych „It’s what i do: A photographer’s life of love and war”.

Początek działalności bohaterki nowego obrazu przypadł na przełomowy czas po nowojorskich zamachach z 11 września 2001 r. Wysyłana w najniebezpieczniejsze rejony świata, rejony targane krwawymi konfliktami zbrojnymi, katastrofami humanitarnymi, wykonała wiele znakomitych zdjęć. Obserwowała wydarzenia w Iraku, Afganistanie, Darfurze, Haiti (po trzęsieniu ziemi w 2010 r.). W swojej pracy zawsze zwracała szczególną uwagę na los kobiet, wpływ walk na ich życie. W 2009 Addario została uhonorowana nagrodą Pulitzera.

Premiera filmu planowana jest na rok 2017. Reżyserią obrazu zajmie się sam Steven Spielberg, który obecnie pracuje z Tomem Hanksem nad produkcją „Bridge of Spies” (do której zdjęcia kręcono m. in. we Wrocławiu).

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony