Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Fotografia » PHOTOPASSje – wystawa fotografii koncertowej

PHOTOPASSje – wystawa fotografii koncertowej

(fot. materiały prasowe)Estrada Poznańska, All in Poznań oraz PHOTOPASSje zapraszają na pierwsze spotkanie z fotografią koncertową w Poznaniu. Grupa dziewięciu „szaleńców” podjęła się zadania przybliżenia i pokazania, czym jest dla nich i czym może być dla jej odbiorców, trudna sztuka dokumentowania muzyki.

Selekcji prac na wystawę dokonał Sławomir Tobis – poznański fotograf, autor wielu prac i wystaw oraz kurator wystaw fotograficznych znanych fotografów, uczestnik jury prestiżowych konkursów fotograficznych, członek Związku Polskich Artystów: Fotografików. W ramach inauguracji zapraszamy na wernisaż wystawy oraz na solowy koncert Fismolla (impreza biletowana), który odbędzie się 19 marca o godzinie 20:00 w Scenie na Piętrze (Estrada Poznańska).  http://www.facebook.com/events/835265193197314/

Zaproszeni do współpracy twórcy chcą tworzyć i pokazywać świat muzyki widziany za pośrednictwem obiektywów. Skupieni w jednym miejscu mogą ułatwić kontakt tym, którzy szukają profesjonalnego podejścia do tematu, albo po prostu chcą zobaczyć to, co w koncertowej fotografii jest najlepsze.

Fotografia koncertowa nie jest zbiorem przypadkowych kadrów stanowiących ilustracje do relacji z wydarzenia, lecz pasją, miłością do muzyki, zmysłem połączonym z refleksem. Przede wszystkim to ciężka praca. W dzisiejszych czasach dostępności sprzętu fotograficznego panuje pogląd, że aparat sam robi zdjęcie – widać to niestety również w mediach. Gazety drukowane i portale informacyjne rezygnują z profesjonalistów zastępując ich tzw. „dziennikarzem obywatelskim”. Czy to jest dobry kierunek? Wystawa ma zapoczątkować realizację projektu, który ma na celu propagowanie profesjonalnego podejścia do tematyki fotografii koncertowej bez zalewania ilością, a wyławiając kwintesencję tego, co spotyka się podczas np. konkursów, gdzie selekcja zdjęć sprowadza się do wyboru jednego czy dwóch najlepszych kadrów z danego koncertu. Myślimy, że ten rodzaj promocji naszej sztuki ułatwi dotarcie do tego, co w fotografii najlepsze. Ten pomysł miał szansę powstać z naszych pasji i obserwacji świata. Jesteśmy wierni ważnym dla nas wartościom: autentyczności, wysokiej jakości propozycji i czerpaniu satysfakcji z naszych działań. Mamy nadzieję pozyskać stabilnych partnerów w naszym działaniu, proponując doświadczenie i umiejętności, które pozwalają nam eksperymentować, wyznaczać nowe trendy i wdrażać odważne projekty. Współpraca z managementem zespołów, organizatorami koncertów, prasą branżową i szefami klubów mogłaby podnieść wzajemny prestiż i dać wymierny efekt w postaci innego rodzaju promocji. Grupa PHOTOPASSje

Uczestnicy wystawy:
Paweł Rychter/lepszyPOZNAN.pl,
Justyna Szadkowska /Nie strzelaj w obiektyw! http://fotojustisza.blogspot.com
Karolina Kiraga/lepszyPOZNAN.pl,
Michał Antoniewicz/dlaStudenta.pl,
Karolina Lewandowska/MusicIS.pl,
Anna Chylewska/AlterNation.pl,
Marcin Pflanz/AlterNation.eu,
Jakub Walczak – agencja fotograficzna Reporter,
Tomasz Kuehn/Fotopyra.pl

PHOTOPASSje | Wystawa fotografii koncertowej |19.03-14.04.2015
wernisaż 19 marca, godz. 18.18, Galeria OKO/UCHO (ul. Masztalarska 8), wstęp wolny

FISMOLL w Scenie na Piętrze

19 marca, godz. 20:00, Scena na Piętrze, bilety: 30 zł ulgowy, 35 zł normalny
Fismoll, to muzyk pochodzący z Poznania, zadebiutował w 2013 roku albumem At Glade. Piosenka promująca płytę: Let’s play Birds zachwyciła Marka Niedźwieckiego, jako pierwszy zaczął ją promować w radiowej Trójce. Po koncercie na Opener Festival artysta został dostrzeżony przez Kasię Nosowską, która zaprosiła go do supportowania koncertów, dzięki czemu stał się rozpoznawalny przez szersze grono słuchaczy, a jego kariera nabrała tempa. Artysta ma już za sobą występy na  Slot Art Festival, Targach Muzycznych Co Jest Grane, Sziget Festival (HU), Eurosonic Noorderslag (NL), a w maju wystąpi podczas festiwalu The Great Escape (UK).

Fismoll sam komponuje swoje piosenki, jest znakomitym gitarzystą. Przez dziennikarzy muzycznych oraz fanów jest wymieniany obok takich muzyków jak Bon Iver, Sigur Rós, Ben Howard, Damian Rice. Tworzy muzykę nastrojową, refleksyjną wręcz magiczną.

BILETY: Estrada Poznańska ul. Masztalarska 8, Cafe Muza ul. Św. Marcin 30,
ORGANIZATORZY: Estrada Poznańska, All in Poznań

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony