Jestes tutaj: Home » slider » Otwarty róg obfitości

Otwarty róg obfitości

(fot. gazeta.pl)Miniony weekend był bogaty w sukcesy polskich sportowców. Biathlon, biegi narciarskie, lekkoatletyka, kolarstwo – w tych dyscyplinach brylowali biało-czerwoni zawodnicy.

Z zakończonych właśnie Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce polscy sportowcy przywieźli aż siedem medali. Największym osiągnięciem jest wywalczony w biegu na 800 m złoty medal Marcina Lewandowskiego. Na podium ME stanęli także: Angelika Cichocka (srebro w biegu na 1500 m), Rafał Omelko (brąz w biegu na 400 m), Kamila Lićwinko (brąz w skoku wzwyż) oraz Piotr Lisek (brąz w skoku o tyczce). Dobrze wypadły także polskie sztafety 4 x 400 m: kobiety zdobyły brązowy medal, mężczyźni – srebrny.

Dużo radości kibicom sprawiła Weronika Nowakowska-Ziemniak, która podczas trwających Mistrzostw Świata w Biathlonie zdobyła dwa medale. W sobotę Polka wywalczyła srebro w sprincie, a dzień później w biegu pościgowym zameldowała się na mecie jako trzecia.

W Skandynawii biało-czerwone barwy reprezentowała Justyna Kowalczyk, która pierwszy raz w swojej karierze wystartowała w Biegu Wazów. Polska biegaczka pokonała dystans 90 km w czasie 4:40:02. Kowalczyk minęła linię mety jako pierwsza, wygrywając z 15000 uczestników biegu.

Do sukcesów przyzwyczaił kibiców kolarz Michał Kwiatkowski. Nie zawiódł on także podczas prologu wyścigu Paryż-Nicea. Polak wygrał jazdę indywidualną na czas i został liderem klasyfikacji generalnej.

Kolejny weekend już za cztery dni. Kto wie, może i po nim polski sport wzbogaci się o kolejne sukcesy.