Jestes tutaj: Home » slider » Ciąg dalszy głodówki ukraińskiej żołnierki

Ciąg dalszy głodówki ukraińskiej żołnierki

(fot. Fundacja Otwarty Dialog)Pilotka Nadija Sawczenko złagodziła w zeszłym tygodniu prowadzoną już od 83 dni (!) głodówkę. Naciskana przez lekarzy, wyraziła zgodę na przyjmowanie bulionu drobiowego. Do tej pory piła wyłącznie wodę.

Adwokat więzionej 33-latki potwierdził te doniesienia, upubliczniając list swojej klientki w tej sprawie. Jako pierwsza informację przekazała rosyjska Federalna Służba Więzienna. Sawczenko przebywa w areszcie od czerwca 2014. Została oskarżona o współudział w zabójstwie dwóch rosyjskich dziennikarzy w Donbasie. Sąd moskiewski przedłużył niedawno pobyt w niewoli do końca maja. Liczni obserwatorzy obawiają się jednak, że kobieta nie przetrwa tego czasu, ponieważ jej organizm jest coraz bardziej wyniszczony prowadzonym strajkiem głodowym.

Dwa tygodnie temu Ukrainka napisała poruszający list, w którym dziękowała poszczególnym narodom świata, w tym Polakom, oraz „wszystkim dobrym ludziom” za słowa otuchy i okazane wsparcie. Prezydent Petro Poroszenko przyznał jej tytuł Bohatera Ukrainy. Sawczenko już stała się symbolem oporu przeciwko rosyjskiej agresji względem Ukrainy, przykładem niezłomnej walki o wolność i pokój w tym kraju.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony