Jestes tutaj: Home » slider » Zwycięstwo Lecha Poznań

Zwycięstwo Lecha Poznań

(fot. piastgliwice.eu)W meczu kolejki Lech Poznań pewnie pokonał Ruch Chorzów i umocnił się na trzecim miejscu w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

Po ubiegłotygodniowym remisie w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią, Kolejorz za wszelką cenę musiał wygrać by nie stracić kontaktu z czołówką. Rywal wydawał się być wprost wymarzony tym bardziej, że Niebiescy przegrali na Bułgarskiej 6 kolejnych meczów.

Początek spotkania zwiastował powtórkę z historii gdyż już w 6 minucie po pięknej zespołowej akcji Zaur Sadajew zdobył gola dla Lecha. Kilkanaście minut później powinno być już 2-0, jednak rzutu karnego nie potrafił na bramkę zamienić Marcin Kamiński. Co ciekawe była to druga jedenastka egzekwowana przez tego zawodnika w tym sezonie przeciwko drużynie z ulicy Cichej i druga niewykorzystana.

W kolejnych minutach odważniej zaatakował Ruch, stwarzając sobie kilka groźnych sytuacji pod bramką Macieja Gostomskiego, jednak to Kolejorz w 34 minucie podwyższył prowadzenie. Po znakomitym dośrodkowaniu Tomasza Kędziory, Kasper Hamalainen uderzeniem głową zdobył swoją 7 bramkę w tym sezonie.

W drugiej połowie mocniej przycisnęli podopieczni Waldemara Fornalika, narażając się jednak przy tym na groźne kontry Poznaniaków. Kolejny raz raziła niedokładność przy ostatnim podaniu lub nieskuteczność wicemistrzów Polski.

W 78 minucie po faulu Lovrencsica rzut karny pewnie egzekwował Filip Starzyński i zrobiło się tylko 2-1. Chorzowianie starali się atakować i doprowadzić do wyrównania jednak defensywa Lecha była czujna i nie dała się zaskoczyć.

Składy:
Lech Poznań: Maciej Gostomski – Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Barry Douglas – Jakub Serafin (65′ Tamas Kadar), Łukasz Trałka – Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski (85′ Dariusz Formella) – Zaur Sadajew (70′ Dawid Kownacki).

Ruch Chorzów: Matus Putnocky – Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Roland Gigołajew (88′ Mateusz Kwiatkowski) – Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz (76′ Eduards Visnakovs) – Jakub Kowalski (46′ Paweł Oleksy), Filip Starzyński, Marek Zieńczuk – Grzegorz Kuświk.

Żółta kartka: Kuświk (Ruch).
Sędzia: Mariusz Złotek (Gorzyce).
Widzów: 16 672.