Jestes tutaj: Home » FILM » Słynny nowojorczyk kręci film o księżach – zakonnikach

Słynny nowojorczyk kręci film o księżach – zakonnikach

(fot. spinoff.comicbookresources.com)Martin Scorsese pracuje nad nowym projektem. Tym razem artysta zaprosi widzów do siedemnastowiecznej Japonii. Zapowiada się wyjątkowo interesująca pozycja w przyszłorocznym kalendarzu kinowym (premiera w 2016).

Nowy obraz wybitnego amerykańskiego reżysera włoskiego pochodzenia (autora m.in. „Taksówkarza”, „Chłopców z ferajny”, „Wilka z Wall Street”) będzie nosił tytuł „Silence” (w wersji polskiej „Milczenie Boga”). Główną oś fabuły ma stanowić misyjna działalność zakonu jezuitów na Wyspach Japońskich. Reżyser pragnie przedstawić niezwykle trudne i skomplikowane czasy epoki szogunatu, gdy Japonia pozostawała w politycznej i kulturowej izolacji od reszty świata, a mniejszości religijne, w tym katolicy, musieli stawić czoła szerzącej się przemocy i prześladowaniom.

Warto zwrócić uwagę na obsadę powstającego filmu. Chodzi przede wszystkim o dwie pierwszoplanowe postaci misjonarzy. W rolę młodszego z zakonników, ojca Rodrigueza, wcieli się Andrew Garfield („Nie opuszczaj mnie”, „The Social Network”, „Niesamowity Spiderman”). Starszego z braci, ojca Ferreirę, zagra obdarzony charakterystycznym, pięknym, niskim głosem Liam Neeson.

Występujące w nowym obrazie Scorsese połączenie dramatycznych wątków społeczno – religijnych na tle historycznym przywodzi na myśl klasyczną już „Misję” Rolanda Joffe z 1986 roku. Takie skojarzenia, i w konsekwencji, porównania z filmem Francuza wydają się naturalne – oba dzieła łączy bowiem nie tylko tematyka, ale także osoba Liama Neesona. Na tym etapie produkcji nie da się jednak stwierdzić, czy „Silence” ma szansę na choćby częściowe powtórzenie sukcesu „Misji”. Czy tak się stanie, pokaże przyszły rok.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony