Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Rafał Brzozowski symfonicznie

Rafał Brzozowski symfonicznie

(fot. materiały prasowe)Fuzja klasyki i popu to najkrótsza definicja koncertów „Night of the Proms”, które od 30 lat cieszą się wielką popularnością w Europie. Do Polski to spektakularne show przyjedzie 21 marca.

W łódzkiej Atlas Arenie wystąpią: Katie Melua, Rafał Brzozowski, Kim Wilde, Mark King, Grzegorz Skawiński, Tony Henry i John Miles. A wraz z nimi orkiestra symfoniczna Il Novecento pod batutą Roberta Groslota oraz Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej.

Znakiem rozpoznawczym „Night of the Proms” są popowe przeboje w symfonicznych aranżacjach, a także precyzyjnie dobrane kompozycje muzyki poważnej. Widowisko dopełnia technika oświetleniowa i nagłośnieniowa na najwyższym światowym poziomie. Dzięki temu każda odsłona „Night of the Proms” jest perfekcyjnie wyreżyserowanym, emocjonującym spektaklem.

Na całym świecie odbyło się dotąd ponad 800 koncertów, które obejrzało 8 mln widzów. W towarzystwie orkiestry symfonicznej swoje przeboje śpiewali popowi i rockowi giganci, wśród nich Joe Cocker, Sting, James Blunt, Macy Gray, Sinéad O’Connor, Angie Stone, Andrea Bocelli, Boy George, Mike Oldfield, czy Zucchero. Seal przyznał, że występ podczas „Night of the Proms” w 2011 roku był jednym z najprzyjemniejszych muzycznych doświadczeń w jego karierze. A mistrz James Brown, który dał się zaprosić do udziału w 2004 roku powiedział: „świat musi to zobaczyć!”.

Night of the Proms, 21 marca (sobota), godz. 19:00, Łódź Atlas Arena

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony