Jestes tutaj: Home » LITERATURA » O dziewczynie, która pływała z delfinami

O dziewczynie, która pływała z delfinami

(fot. materiały prasowe)„Zapomnimy o tych czerwonych 90% twoich ułomności i postawimy wszystko na te niebieskie 10% twoich wybitnych zdolności” – to recepta na sukces dla Karen, bohaterki książki „Dziewczyna, która pływała z delfinami”.

Wyniki psychometrii Karen Nieto są jednoznaczne: autyzm. Kobieta osiągnęła psychikę dziewięcioletniego dziecka. Jednak jej pamięć, koncentracja i myślenie przestrzenne znajdują się na najwyższym poziomie, który udaje się osiągnąć jedynie niewielkiemu odsetkowi populacji Ziemi.

Pierwsze lata życia Karen nie są łatwe: dziewczynka zostaje porzucona przez matkę, mieszka w dziurze pod rodzinnym domem, żywi się piaskiem. Koniec jej cierpień przychodzi wraz z pojawieniem się w jej życiu ciotki Isabelle – dziedziczki domu oraz przetwórni tuńczyka Pociecha SA. Przed Isabelle stoi trudne zadanie: musi oswoić swoją siostrzenicę, nauczyć ją mówić, odczuwać i wyrażać emocje. Z pomocą ciotki, Karen zaczyna się rozwijać.

Sabina Berman porusza ważny i trudny temat, jakim jest choroba autystyczna. Ukazuje, krok po kroku, etapy rozwoju osoby dotkniętej tą chorobą. „Dziewczyna, która pływała z delfinami” daje szansę oswojenia się z myślą, że człowiek z autyzmem może funkcjonować w społeczeństwie jako jego pełnowartościowy obywatel.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony