Jestes tutaj: Home » FILM » Mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie zobaczą ,,50 twarzy Greya”.

Mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie zobaczą ,,50 twarzy Greya”.

(fot. metro.gazeta.pl)Ocena cenzorska filmu odbyła się w obecności dystrybutora. Ten zadecydował o niewprowadzaniu obrazu do kin po tym, jak obraz został starannie „okrojony” z budzących kontrowersje erotycznych fragmentów. Ich łączna długość to ok. 35 minut.

Weryfikacją filmów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zajmuje się Narodowa Rada Mediów. Pełni ona rolę miejscowego strażnika moralności. Czuwa nad tym, by wyświetlane w kinach dzieła nie budziły zgorszenia i nie demoralizowały społeczeństwa. W przypadku „50 twarzy Greya” dystrybutor stwierdził, że wyciętych scen jest zbyt wiele, a oglądanie filmu w tak skróconej wersji nie ma sensu.

ZEA to ważny punkt na filmowo-biznesowej mapie arabskiego świata. Nie tylko tam ekranizacja bestsellerowej książki E.L. James spotkała się z krytyczną reakcją władz. Emisji zakazano również w Indonezji i Malezji oraz w afrykańskiej Kenii.

Na świecie film okazał się jednak wielkim przebojem kasowym. Od premiery 14 lutego obraz z Dakotą Johnson i Jamie Dornanem w rolach głównych zarobił już ponad 400 mln dolarów. Aktualnie znajduje się na szczycie amerykańskiego box office’u. W polskich multipleksach tytuł zanotował rekord otwarcia, a przychody ze sprzedaży biletów wynoszą już ponad 800 tys. złotych.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony