Jestes tutaj: Home » slider » Niezidentyfikowane obiekty latające nad francuską stolicą

Niezidentyfikowane obiekty latające nad francuską stolicą

(fot. tvn24.pl)Małe, bezzałogowe samoloty widziano nad wieżą Eiffla, ambasadą amerykańską i największymi stołecznymi placami – Inwalidów i de la Concorde. Statki nie miały zezwolenia na taki lot. Nie wiadomo kto nimi sterował.

W nocy z poniedziałku na wtorek zaobserwowano co najmniej pięć dronów przelatujących nad miastem. Naoczni świadkowie twierdzą, że maszyn było więcej. Policja już prowadzi dochodzenie w sprawie, która jest poważna. Podejrzewa się, że terroryści mogą szykować kolejne ataki na terenie Europy. Istnieją poważne obawy, że radykalni islamiści prowadza próby przed planowaną dużą akcją na terytorium Francji. W tym kraju obowiązuje zakaz latania takimi urządzeniami nad dużymi skupiskami ludzkimi. Wczoraj wieczorem agencje donosiły o aresztowaniu trzech dziennikarzy arabskojęzycznej telewizji Al-Jazeera. Mieli oni kierować dronami latającymi na przedmieściach stolicy. Trudno stwierdzić, czy ma to związek z wydarzeniami będącymi teraz przedmiotem śledztwa służb.

Po styczniowych dramatycznych wydarzeniach w redakcji Charlie Hebdo Paryż zdaje się być szczególnie zagrożony. Pod koniec ubiegłego miesiąca francuskie media informowały o dronie, który niespodziewanie przeleciał nad Pałacem Elizejskim. Incydent rozpoczął dyskusję o tym, czy prezydent Francois Hollande jest odpowiednio chroniony w swojej siedzibie.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony