Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Bestseller Sunday Timesa. Cel uświęca środki

Bestseller Sunday Timesa. Cel uświęca środki

(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Inspektor Tom Thorn po powrocie do pracy musi na nowo zmierzyć się z przeszłością. Seryjny morderca Stuart Nicklin nie daje o sobie zapomnieć. Nawiązuje współpracę z policją i uwikłuje w swój plan Thorna.

Odludna wyspa Bardsey staje się miejscem, gdzie niepokorny detektyw będzie musiał dokonać trudnych wyborów oraz stawić czoła siłom natury i własnemu sumieniu. „Kości” to najnowszy thriller Marka Billinghama, który ukazał się 18 lutego nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Nowa historia Toma Thorne rozpoczyna się po jego powrocie do służby w wydziale zabójstw – znowu jest detektywem inspektorem. Już na początku napotyka na poważne problemy. Stuart Nicklin, psychopatyczny, seryjny zabójca manipulujący ludźmi i nakłaniający ich do morderstw, dogadał się z policją i zapowiedział, że ujawni miejsce, gdzie dawno temu pogrzebał ciało swojej ofiary. Ma jednak warunek. Żąda, aby to właśnie Thorne eskortował go na odludną wyspę u wybrzeży Walii.

Thorne podejrzewa, że sadysta ma jakiś ukryty plan, który wprowadzi w życie, kiedy tylko dotrą na odciętą od świata wysepkę. Postanawia jednak wykonać zlecone zadanie. Okazuje się, że plan Nicklina jest bardziej złożony i sadystyczny, niż Thorne mógłby się spodziewać. Inspektor będzie miał przeciw sobie nie tylko niegościnną wyspę i siły natury, ale także własne sumienie, gdy przyjdzie mu dokonać niespodziewanego wyboru, który podda w wątpliwość wszystko, w co do tej pory wierzył.

– Thrillery zwykle odnoszą sukces lub ponoszą porażkę stawiając na czarne charaktery, jednak Nicklin z całą pewnością swoimi mentalnymi gierkami zmrozi wam krew w żyłach. – New York Times, Book Review, amerykańskie czasopismo z recenzjami książkowymi.

– „Mark Billingham to jeden z nieodmiennie fascynujących współczesnych autorów powieści kryminalnych.” – Gillian Flynn, autorka m.in. „Zaginionej dziewczyny” i „Ostrych przedmiotów”.

– „Światowa klasa, a inspektor Tom Thorne to cudowna postać. Sięgnijcie po tę książkę.” – Karin Slaughter, amerykańska autorka kryminałów i thrillerów.

O autorze:
Mark Billingham – należy do czołówki autorów powieści kryminalnych. Od kilku lat otrzymuje najważniejsze brytyjskie nagrody literackie. Za postać inspektora Toma Thorne’a, uznanego za najciekawszego detektywa, został uhonorowany nagrodą Sherlocka. Wszystkie thrillery Billinghama trafiają na najwyższe miejsca bestsellerów „Sunday Timesa”, m.in. m.in. „Kokon”, „Podpalona”, „Zapomniani”, „Uprowadzony”, „Naśladowca”, „Pułapka” i „Impuls śmierci”. Na podstawie powieści z Thorne’em nakręcono serial filmowy.

Dotychczas nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się następujące powieści Marka Billinghama: „Tajemnica”, „Naśladowca”, „Pułapka”, „Presja”, „Impuls śmierci” i „Perswazja”.

Comments are closed.

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony